صفحه‌اصلی زندگی سالم خطر بروز بیماری آلزایمر با کاهش سرعت پیاده روی سالمندان

خطر بروز بیماری آلزایمر با کاهش سرعت پیاده روی سالمندان

0
0
اشتراک‌گذاری

خطر بروز بیماری آلزایمر با کاهش سرعت پیاده روی سالمندان
یافته های تازه نشان می دهند، پیاده روی کردن آهسته سالمندان نشان دهنده افزایش میزان پروتئینی ویژه در مغز آنها است که ارتباط مستقیمی با بروز بیماری پارکینسون دارد.
دانشمندان اعلام کردند، ارتباط ویژه ای میان افزایش پلاک های آمیلویید درون مغز و کاهش سرعت پیاده روی کهنسالان وجود دارد.
دکتر ناتالیا دل کامپو، مدیر مرکز مطالعات آلزایمر فرانسه و سرپرست این مطالعه گفت:” یافته های ما نشان می دهند، کاهش سرعت پیاده روی کهنسالانی که هیچ یک از علایم و نشانه های ابتلا به آلزایمر را بروز نداده اند نیز نشان دهنده افزایش شدید خطر بروز این بیماری در آنها است. ”
او افزود:” پس از بررسی عوامل خطر زایی که نقش زیادی در بروز این بیماری ایفاء می کنند، پی بردیم، کاهش سرعت پیاده روی سالمندان نشان دهنده ابتلاء سالمندان به آلزایمر است. ”
بر اساس گزارش سال 2014 انجمن آلزایمر آمریکا، مهارت حرف زدن، فکر کردن، به یاد آوردن و استدلال کردن بیش از پنج میلیون شهروند این کشور که از بیماری آلزایمر رنج می برند از میان رفته است.
پژوهشگران پس از اسکن و سنجش میزان پلاک های آمیلوئید مغز بیش از 128 سالمند 70 ساله سالم دریافتند، افزایش میزان پلاک های آمیلوئید مغز 48 درصد آنها، مهارت های شناختی آنها را کاهش داده اند.
محققان همچنین دریافتند، افزایش میزان پلاک های آمیلوئید بر عملکرد بخش پوتامن مغز که نقش زیادی در هدایت عملکرد حرکتی بدن ایفاء می کند تاثیر منفی می گذارد.
پروفسور جوزف ماستیو، مدیر تصویر برداری عصبی مرکز ملی آلزایمر تگزاس گفت:” تنظیم سرعت پیاده روی بر عهده بخش پوتامن مغز است و با بروز اخلال در عملکرد این بخش، سرعت راه رفتن سالمندان نیز کاهش خواهد یافت. ”
او افزود:” البته کاهش سرعت پیاده روی سالمندان نشان دهنده افزایش قطعی میزان آمیلوئید های مغز آنها نیست و ممکن است در نتیجه کمبود مواد مغذی، بی تحرکی و … نمایان شود. ”
لینک منبع

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.