صفحه‌اصلی زندگی سالم توصیه های تغذیه ای برای جلو گیری از مشکلات دندانی در کودکان

توصیه های تغذیه ای برای جلو گیری از مشکلات دندانی در کودکان

0
0
اشتراک‌گذاری

توصیه های تغذیه ای برای جلو گیری از مشکلات دندانی در کودکان:

 

پیروی کردن از یک رژیم غذایی متعادل که در بردارنده میزان مناسبی کلسیم و ویتامین دی باشد، جذب کلسیم را افزایش خواهد داد. همچنین این رژیم غذایی باید تمام مواد مغذی را که برای ساخت دندان های سالم و قوی و قرار گرفتن آنها بر سرجای خود مورد نیاز هستند را فراهم آورد.

کودکان و نوجوانان به راحتی می توانند کلسیم کافی و مورد نیاز خود را از طریق صرف ۳ یا ۴ وعده غذایی حاوی مواد لبنی و نیز بسیاری منابع دیگر (نظیر آب پرتغال غنی شده با کلسیم، کلم بروکلی وغیره) کسب کنند.

مزایای مصرف فلوراید:

فلوراید با ایجاد یک مینای دندان سخت تر و کاهش دادن توانایی باکتری ها برای ایجاد اسید هایی که باعث پوسیدگی دندان ها می شوند و هم چنین با جایگزین کردن مواد معدنی از دست رفته دندان به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند.

در مناطقی که محتوای فلوراید در آب به طور طبیعی کم است و یا آب دارای فلوراید نیست، متخصص اطفال و یا دندانپزشکان ممکن است مکمل های حاوی فلوراید، خمیر دندان دارای فلوراید و یا درمان با فلوراید را برای تقویت مینای دندان کودکان در برابر پوسیدگی توصیه کند.

خطر قند ها:

تمام قند ها باعث بیشتر شدن رشد باکتری هایی می گردند که با تولید اسید منجر به پوسیده شدن دندان ها می شوند. در این زمینه قند های تصفیه نشده مثل عسل نیز درست به اندازه قند های تصفیه شده نظیر شکر مضر هستند.

باید در نظر داشت که غلات و حبوبات و سایر محصولات نشاسته ای، مانند ذرت بو داده، روی شیار های دندان باقی می مانند و به قند تبدیل می شوند که می تواند منجر به پوسیدگی دندان ها شود.

 

لینک منبع

مترجم: ندا جلیلیان

 

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.