صفحه‌اصلی زندگی سالم توصیه‌هایی برای مراقبان افراد مبتلا به دیابت

توصیه‌هایی برای مراقبان افراد مبتلا به دیابت

0
1
اشتراک‌گذاری

توصیه‌هایی برای مراقبان افراد مبتلا به دیابت:

تشخیص بیماری دیابت در یک شخص می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده باشد. حتماً شما نیز تمایل دارید، همانند مراقبان و پرستاران، تلاش کنید تا عزیزانتان که دچار بیماری دیابت هستند، تا حد ممکن از زندگی خود لذت ببرند.

اما بهترین کار برای کمک به این افراد چیست؟ ما خواندن مطالبی که در ادامه آورده شده است را توصیه می‌کنیم:

از هم‌اکنون شروع به یادگیری و یاد دادن  کنید:

دکتر Shantanu Nundy از مرکز Mary’s Center در واشنگتن، چنین اظهار داشته اند که، هر تشخیصی یک منحنی یادگیری ارائه می کند. اولین و بهترین گام برای تبدیل شدن به یک دوست خوب برای کسی که از او مراقبت می کنید، این است که خودتان را با دانش و آگاهی در زمینه این بیماری مجهز کنید.

برخی از مردم گمان می کنند که دیابت بیماری چندان مهمی نیست و یا منجر به مرگ نمی شود. دکتر Shantanu Nundy در این زمینه می گویند؛ به عنوان پزشک، ما تلاش می کنیم که باور های غلط را کم کنیم و یا از بین ببریم اما اطلاعاتی که از طرف خانواده و یا دوستان مورد اعتماد در اختیار بیمار قرار می گیرند، واقعاً با ارزش هستند.

صبور باشید و برای این کار وقت صرف کنید:

شما می توانید کم کم و به مرور زمان همه چیز را یاد بگیرد و تفاوت های مثبتی را ایجاد کنید و بدین طریق، نگذارید که زندگی‌تان به خاطر ابتلای یکی از عزیزانتان به دیابت، دستخوش تغییرات اساسی گردد. دکتر            Jessie Gruman (روانشناس) در این زمینه می‌گویند، بهتر است به خودتان و فرد مبتلا به دیابت زمان بدهید تا به خوبی این موضوع را هضم کنید. افراد پس از تشخیص چنین بیماری معمولاً دچار احساس شوک می شوند و احساسی شبیه به اینکه زندگی شان دچار یک دگر گونی شده است را تجربه می کنند.

باهم تغییرات را ایجاد کنید:

تشخیص این بیماری در شریک زندگی شما (یا یکی از بستگان بسیار نزدیک شما ) احتمالاً به معنی ایجاد تغییراتی در سبک زندگی شما می باشد. اگر بخواهید به تنهایی با این موضوع رو به رو شوید ممکن است دچار احساس تنهایی و انزوا گردید، پس چرا مانند یک تیم و یا یک خانواده خوب در کنار هم آن را مدیریت نکنید؟   با هم شروع به ورزش کردن کنید و یا در کنار هم دستورهای آشپزی مناسب دیابت را پیدا کنید و طبق آنها آشپزی کنید و در کنار هم آن غذا را میل کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

مترجم: ندا جلیلیان

لینک منبع

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.