صفحه‌اصلی اخبار روز جهانی سرطان ۲۰۱۶-۲۰۱۸ من می توانم، ما می توانیم

روز جهانی سرطان ۲۰۱۶-۲۰۱۸ من می توانم، ما می توانیم

0
0
اشتراک‌گذاری

 

۴ فوریه روز جهانی سرطان است، یعنی روزی که سازمان ها و تمامی افراد در سراسر جهان برای افزایش آگاهی عمومی در زمینه سرطان و تبدیل کردن آن به یک

اولویت بهداشتی جهانی متحد می شوند. هر سال بیش از هشت  میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر ابتلا به سرطان فوت می کنند.

یکی از برجسته ترین رویداد های مناسبتی در ایالات متحده امریکا ، در نیویورک برگزار خواهد شد، جایی که در آن ساختمان امپایر استیت برای ششمین سال متوالی با

رنگ های نارنجی و آبی روشن خواهد گشت.

این رنگ ها، رنگ های ” Union for International Cancer Control” یا همان اتحادیه بین المللی کنترل سرطان هستند که روز جهانی سرطام را برنامه ریزی نموده اند.

انجمن های زیادی در سراسر جهان اقدام به برپایی سمینارها، راهپیمایی ها، کنفرانس ها، کمپین های افزایش آگاهی عمومی و سایر رویداد هایی خواهند نمود، که به ارتقای آگاهی عموم مردم کمک نماید.

آنها همچنین، مردم را در خصوص اینکه چگونه از طریق انجام کار هایی نظیر غربالگری و تشخیص زودهنگام، بهره بردن از تغذیه سالم و فعالیت بدنی کافی و  ترک کردن سیگار، با سرطان مبارزه کنند.

امسال و همچنین تا سال ۲۰۱۸ شعار روز جهانی سرطان،”من می توانم، ما می توانیم” است تا نشان دهد، چگونه هر کس به تنهایی و با همکاری دیگران می تواند سهمی در کاهش بار جهانی سرطان ایفا کند.

هر فرد می تواند کارهایی نظیر موارد زیر را انجام دهد:

 • شیوه سالم تری را برای زندگی انتخاب کنند که شامل، مواردی نظیر اجتناب از مصرف توتون و تنباکو (به هر شکلی )، انجام فعالیت بدنی به مناسب و کافی ، غذا

  خوردن طبق یک رژیم غذای سالم و با احتیاط   قرا گرفتن در معرض نور خورشید می باشد.

 • یاد گرفتن در باره علائم و نشانه های سرطان و همچنین آموختن دستورالعمل های لازم برای تشخیص زود هنگام سرطان چراکه تشخیص به موقع این بیماری

  اغلب باعث درمان آسان تر آن می شود.

 • حمایت از بیماران مبتلا به سرطان و یا بیمارانی که سرطان را پشت گذاشته اند و به نوعی تحت تأثیر عوارض جسمی و روحی این بیماری هستند. (حتی پس از پایان یافتن درمانشان).

 • به اشتراک گذاشتن داستان ها و تجربیات شخصی خود با دیگر افراد، برقراری ارتباط با تصمیم گیرندگان و پیوستن به گروه های پشتیبانی و ایجاد تغییرات مثبت برای همه بیماران.

 • در صورت امکان شخص پس از درمان سرطان شخص به سرکار خود باز گردد تا یک زندگی اجتماعی عادی با ثبات و با درآمد داشته باشد.

کار هایی که انجمن ها و جوامع می توانند انجام دهند شامل موارد زیر است.

 • در تماس بودن با دولت به منظور جمع آوری منابع کافی برای کاهش مرگ ناشی از سرطان و ارائه کیفیت بهتر زندگی برای بیماران و بازماندگان.

 • آموزش مردم در مورد ارتباط بین رفتارهای سبک زندگی – از جمله سیگار کشیدن، رژیم غذایی نامناسب و عدم فعالیت بدنی – و خطر ابتلا به سرطان.

 • برطرف کردن مواردی که نی تواند منجر به انگ و تبعیض علیه افراد مبتلا به سرطان در برخی از جوامع گردد.

 • تشویق مدارس و محل های کار به پیاده سازی برنامه های تغذیه صحیح و انجام فعالیت فیزیکی که می تواند برای پذیرش عادات زندگی سالم به مردم کمک کند.

 • بهبود دسترسی به خدمات درمانی مقرون به صرفه

ترجمه و تنظیم: ندا جلیلیان

 • برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک زیر مراجعه کنید:

لینک منبع

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید