صفحه‌اصلی دسته‌بندی نشده اهدا در ماه مبارک

اهدا در ماه مبارک

1
0
اشتراک‌گذاری

داستان ایثار( ۴)
پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد (ص) می‌فرماید: بهترین و برترین صدقه و احسان آن است که در ماه رمضان انجام پذیرد.
آقای مجید حاجی پورمتولد ۱۳۴۹ شاغل در شرکت تاکسیرانی تهران است. در چهارم ماه رمضان سال۱۳۸۷، در میدان ونک تهران، با مسافری روبرو می‌شود که به شدت گریان بود. علت ناراحتی و گریه مسافر را جویا می‍شود و متوجه می‌شود همسرمسافر باید برای بار دوم پیوند کلیه شود و حالا در بیمارستان بستری شده است. آقای حاجی پور می‌گوید:« همان لحظه احساس کردم باید برای این بنده خدا که از همه جا ناامید است، کاری انجام دهم. به مسافرم قول دادم که کلیه خودم را به همسرش می‌بخشم، اما مسافرم حرفم را باور نکرد و گفت: ما اهل شیرازیم و اینجا غریب هستیم، بی دلیل به ما وعده نده. خیلی ها گفتند که کلیه می‌دهند اما دیگه خبری از آنها نشد». اما حاجی پور بر سر حرفش ماند و کلیه‌اش را اهدا کرد.
آقای حاجی پور برای کاهش هزینه‌ها در حال حاضر در کرج ساکن است و با اینکه نیاز مالی شدیدی داشت در برابر وسوسه افرادی که او را به دریافت هزینه برای اهدای کلیه تشویق می‌کردند، مقاومت کرد و بدون دریافت هیچ هزینه‌ای کلیه خود را اهدا کرد.
روزه داری یک شیوه عملی برای تقویت و پرورش مهر و عاطفه در نفس است و از آثار اجتماعی روزه داری، درس مساوات و برابری در میان افراد اجتماع است.آقای حاجی پور می‌گوید در رفتار خود از رسول خدا تأسی کرده است.«پیامبر خدا در ماه رمضان بیشتر از سایر اوقات سخاوت و بخشندگی داشتند».
مریم خاکپور

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.