صفحه‌اصلی مقاله ها طراحی کفی کفش برای افراد مبتلا به دیابت و نوروپاتی

طراحی کفی کفش برای افراد مبتلا به دیابت و نوروپاتی

0
0
اشتراک‌گذاری

محققان استرالیایی در حال بررسی یک نوع کفی کفش مخصوص برای بهبود تعادل افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ و نوروپاتی محیطی دیابتی هستند و معتقدند در صورتی که این تحقیق با موفقیت انجام شود می توان از این کفی ها هنگام قدم زدن و انجام فعالیت های بدنی استفاده نمود.
نوروپاتی دیابتی اغلب باعث بوجود آمدن مشکلاتی در حرکت فرد می شود و عموما در اثر عدم کنترل سطح گلوکز خون در طولانی مدت ایجاد می شود. کنترل بهتر قند خون می تواند در کاهش شدت نوروپاتی مفید باشد.
طی این مطالعه، شرکت کنندگان باید به مدت ۴ هفته از یک جفت کفش مخصوص استفاده کنند و فعالیت آنها از طریق مانیتور هایی کوچک کنترل خواهد شد.
این تحقیق به سرپرستی دکتر آنا هاتون از دانشکده ی علوم توانبخشی و سلامتی دانشگاه Queensland انجام خواهد شد. هاتون امیدوار است که یافته های این تحقیق در سراسر جهان کابرد قابل ملاحظه ای برای افراد مبتلا به دیابت و نوروپاتی، که اغلب برای برقراری تعادل هنگام راه رفتن و انجام فعالیت های بدنی خود دچار مشکل هستند داشته باشد.
وی می گوید:” استفاده از این کفی ها برای برقراری تعادل بیمارن نوروپاتی محیطی دیابتی،باعث می شود آنها استقلال خود را بازیابند و این کفی ها تغییر عظیمی در زندگی آنها ایجاد خواهد کرد.
نوروپاتی محیطی دیابتی از پیامدهای دیابت است که احتمال زمین خوردن و آسیب های جدی را بالا می برد.”
از شرایط شرکت در این آزمایش داشتن حداقل ۱۸ سال سن، ابتلا به بیماری دیابت نوع ۲ و نوروپاتی محیطی دیابتی (آسیب عصبی در پاها) است. همچنین این افراد باید بتوانند مسافت ۲۰ متر را با و یا بدون استفاده از دستگاه های کمکی طی کنند.
در حال حاضر زمان اعلام نتایج اولیه ی این تحقیق مشخص نیست. اما محققان امیدوارند با استفاده از این کفی ها کیفیت زندگی بیماران دیابتی و نوروپاتی را که برای بدست آوردن استقلال خود در تلاش هستند بهبود بخشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک زیر مراجعه فرمایید:
http://www.diabetes.co.uk/news/2017/sep/shoe-insole-trial-to-improve-balance-in-those-with-type-2-diabetes-and-neuropathy-99984766.html
ترجمه و تنظیم: سولماز ثابت قدم

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.