صفحه‌اصلی مقاله ها چه موقع زمان دیالیز فرا می رسد؟

چه موقع زمان دیالیز فرا می رسد؟

1
0
اشتراک‌گذاری

هنگامی که کلیه های فرد دیگر قادر به انجام وظایف خود نباشند، شخص برای ادامه حیات به انجام دیالیز نیازمند خواهدشد.
دیالیز فرآیندی است که به صورت مصنوعی و با استفاده از فیلتری مخصوص، مواد سمی و ضایعات را از خون جدا کرده و باعث کنترل فشار خون نیز می شود.
اگر علایم از کار افتادن کلیه ها بروز نماید یا پزشک دیالیز را تجویز کرده باشد، باید بدانید که برای حفظ تندرستی و زنده ماندن به این کار نیازمند هستید.
مواردی که باید در نظر داشت:
۱- عوامل خطر زای ابتلا به بیماری کلیوی را ارزیابی کنید. اگر بیش از ۱۸ سال دارید و به دیابت، پر فشاری خون یا بیماری های کلیوی مبتلا هستید یا در خانواده تان سابقه بروز نارسایی کلیوی وجود دارد به احتمال بسیار زیاد به دیالیز درمانی نیاز دارید.
۲- اگر بروز عوامل خطر زا را مشاهده کردید، به سرعت به پزشک مراجعه کنید تا او اقدامات لازم را انجام دهد. به گفته متخصصان انجمن کلیه آمریکا، نتیجه آزمونی سه گانه، میزان عملکرد کلیه ها را مشخص می کند.
۳- پس از این که پی بردید تندرستی کلیه های تان به خطر افتاده باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید تا او معاینه و آزمایش های بیشتری انجام دهد تا میزان از کار افتادگی کلیه ها را مشخص کند. اگر میزان از کار افتادگی کلیه ها در مرحله هشدار باشد باید دیالیز درمانی را آغاز کرد.
۴- علایم و نشانه هایی که باعث تشدید مشکل تان می شوند را به پزشک اطلاع دهید. حتی اگر پزشک دیالیز درمانی را تجویز نکند، از کار افتادگی کلیه ها زندگی تان را تغییر خواهند داد. به محض بروز شکم درد، کم آب شدن بدن و سرگیجه بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.
www.ehow.com/how_5098096_need-kidney-dialysis.html

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.