صفحه‌اصلی مقاله ها بیماران مبتلا به تالاسمی و سلولهای بنیادی خونساز HSCT

بیماران مبتلا به تالاسمی و سلولهای بنیادی خونساز HSCT

0
0
اشتراک‌گذاری

آمار بقای رضایت بخش در بیماران مبتلا به تالاسمی که تحت درمان با پیوند سلولهای بنیادی خونساز HSCT بوده اند
به گزارش هلث دی، بر طبق یک مطالعه منتشر شده در روز ۲۹ اوت در مجله آمریکایی هماتولوژی، بیماران مبتلا به تالاسمی تحت درمان با پیوند سلولهای بنیادی خونساز (HSCT) دارای بقای ۳۰ ساله هستند که این آمار بقا شبیه به بیمارانی است که به طور معمول تحت درمان قرار گرفته بودند.
جیووانی کائوچی، M.D. از دانشگاه کلاری در ایتالیا و همکارانش ، مطالعه ای را انجام دادند که شامل تحقیق بر روی ۲۵۸بیمار بوده است.
۲۵۸ بیماری که تحت پیوند سلولهای بنیادی خونساز از خواهر یا برادر خود و یا افراد غریبه قرار گرفته بودند (۹۷ بیمار بزرگسال ) و ۲۵۸ بیماری که تحت درمان با روش های معمول قرار گرفته بودند (بیماران CT).
نتایج حاصل از این تحقیقات نشان داد، در بیماران مبتلا به تالاسمی که تحت پیوند قرار گرفته بودند، بقای کلی ۳۰ ساله یا همان OS 30 ساله، ۸۲٫۶ درصد بوده است و از طرفی TSF در این بیماران ۷۷٫۸ درصد ثبت شده بود. این آمار در مقایسه با OS 85.3 درصدی در بیمارانی که تحت درمان با روش های معمول قرار گرفته بودند می باشد.
بنا به اظهار نویسندگان این تحقیق، نرخ بقای ۳۰ ساله بیماران مبتلا به تالاسمی ماژور پس از HSCT (درمان با پیوند سلولهای بنیادی خونساز) مشابه میزان مورد انتظار در بیماران تالاسمی تحت درمان با روش های معمول (CT) بوده است، این درحالی است که در اکثر بازماندگان HSCT بیماری تالاسمی درمان می شود.

ترجمه و تنظیم: ندا جلیلیان
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک زیر مراجعه فرمایید:
www.healthday.com/

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.