صفحه‌اصلی تغذیه تاثیر قهوه بر بیماران مبتلا به HIV و هپاتیت C

تاثیر قهوه بر بیماران مبتلا به HIV و هپاتیت C

1
0
اشتراک‌گذاری

 

امروزه فواید قهوه بر کسی پوشیده نیست و تحقیقات فراوانی بر تاثیر مثبت این نوشیدنی بر سلامت افراد تاکید می کنند. در این میان تاثیر مصرف قهوه بر بیماران مبتلا به HIV و هپاتیت C بیش از دیگران است.

نتایج مطالعه ای که اخیرا توسط دکتر دامینیک سالمون سرون از دانشگاه Paris Descartes و همکارانش صورت گرفته است نشان می دهد، مصرف حداقل ۳ فنجان قهوه در روز احتمال مرگ در اثر ابتلای همزمان به HIV و هپایت C را تا ۵۰ % کاهش می دهد. این نتایج حتی پس از از بین رفتن ویروس هپاتیت C صادق است.

بر اساس آمار مراکز پیشگیری و کنترل بیماری ها (CDC) حدود ۲۵ درصد از افرادی که به HIV مبتلا هستند، ویروس هپاتیت  (HCV) C دارند. این ویروس می تواند باعث بیماری مزمن کبد شود.

دکتر سالمون سرون می گوید:«حتی زمانی که HCV این بیماران درمان می شود، به دلیل وجود HIV کماکان احتمال مرگ آنها بیش از دیگران است. اما نتایج مطالعه ی ما نشان می دهد، مصرف قهوه خطر مرگ را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد. قهوه شامل موادی نظیر پلی فنل ها است که می توانند التهاب را کاهش دهند و به حفظ سلامت کبد کمک کنند.»

این تیم تحقیقاتی برای بدست آوردن پاسخ به سوال خود، داده های مربوط به ۱۰۲۸ بزرگسال را که به طور همزمان به  HIV و HCV مبتلا بودند مورد بررسی قرار داده و در طول این مطالعه برای بدست آورن داده های مورد نیاز در زمینه ی سبک زندگی و سلامت افراد از شرکت کنندگان خواستند تا پرسشنامه هایی را به طور سالانه تکمیل کنند.

پس از ۵ سال بررسی، ۷۷ نفر از شرکت کنندگان به دلیل ایدز و یا سرطان های نامربوط با ایدز و هپاتیت C جان خود را از دست دادند.

حدود ۶ .۲۶درصد از شرکت کنندگان حداقل روزی ۳ فنجان قهوه می نوشیدند.

دکتر سالمون سرون افزود:«تجزیه و تحلیل داده ها نشان می دهد، مصرف حداقل ۳ فنجان قهوه در روز احتمال مرگ در بیماران HIV- HCV را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد. ما پیشنهاد می کنیم  حتی بیمارانی که در مصرف کافئین محدودیت دارند هر روز قهوه ی بدون کافئین بنوشند.»

 

برای کسب اطلاعات بیشتر  در این زمینه به لینک زیر مراجعه فرمایید:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/319550.php

ترجمه و تنظیم: سولماز ثابت قدم

 

 

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.