صفحه‌اصلی مقاله ها دلایل افزایش کلسترول و راههای درمان آن

دلایل افزایش کلسترول و راههای درمان آن

0
0
اشتراک‌گذاری

 

کلسترول بالا می تواند در خانواده بصورت ارثی باشد، علت اصلی برای سطوح کلسترول بالا، استفاده بیش از حد غذای چرب است.         

 بعضی از افراد مبتلا به بیمارای هایی  هستند که می توانند سطوح کلسترول را افزایش دهند. بیماری هایی از قبیل: دیابت، چاقی، بعضی بیماری های ژنتیک و یا  به دلیل درست کار نکردن غده تیروئید .

  همچنین استرس یا به خودی خود و یا به دنبال استفاده از مواد غذایی پرچرب و تنقلات به دنبال احساس استرس،  باعث افزایش سطح کلسترول می شود.

تمام چربی هایی که مصرف می شوند به یک شکل نیستند.

۱- چربی هایی که معمولاً در دمای اتاق به صورت جامد هستند، مانند: چربی که در گوشت حیوانات وجود دارد یا کره که  “چربی های اشباع” نامیده می شوند.

۲-چربی هایی که به صورت مایع در دمای اتاق می باشند، مانند روغن زیتون یا سایر روغن های گیاهی که به عنوان”چربی های غیر اشباع” نامیده می شوند.

دیده شده است که هرچه کلسترول با منشاء حیوانی بیشتر خورده شود،  سطح خونی کلسترول بالاتر خواهد بود. مطالعات نشان داده اند که مصرف چربی اشباع سطح LDL را افزایش و مشکل کلسترول را بدتر می کند. مصرف چربی های غیر اشباع عمل عکس آن را انجام می دهد.

بالغین باید میزان کلسترول خون  را هریک تا دو سال اندازه گیری کنند. اگر سطح کلسترول خیلی بالا باشد پزشک شیوه های درمانی متفاوتی را پیشنهاد می کند.  بعد از درمان،  انجام آزمایش کلسترول تکرار می شود تا از نتیجه درمان انتخابی برای کنترل کلسترول اطمینان حاصل شود.

  بهترین کاری که برای پایین نگاه داشتن میزان کلسترول می توان انجام داد کمتر خوردن غذاهایی است که به میزان فراوان حاوی چربی و کلسترول است.

کاهش وزن ، کنترل دیابت و درمان بیماری های غده تیروئید برای پایین نگهداشتن میزان کلسترول، از اهمیت خاصی برخوردار هستند.

با انجام این پیشنهادهای درمانی ، اگر کمکی به کاهش میزان کلسترول نشد،  درمان دارویی تجویز می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک زیر مراجعه کنید:

https://medlineplus.gov

 

 

 

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.