صفحه‌اصلی اخبار آیت الله هاشمی رفسنجانی فرمانده صلح بود

آیت الله هاشمی رفسنجانی فرمانده صلح بود

0
0
اشتراک‌گذاری

 

?فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی و رئیس بنیاد امور بیماریهای خاص در همایش ملی آیت الله رفسنجانی وهشت سال دفاع مقدس با اشاره به صحبت کسانی که گفته اند آیت الله هاشمی فرمانده جنگ نبوده است، گفت: بله همینطور است. هاشمی فرمانده جنگ نبود؛ هاشمی فرمانده صلح بود؛ برای صلح به جبهه میرفت، برای صلح با امام(ره) صحبت میکرد و به دنبال این بود که با جلساتی که با فرماندهان میگذاشت، صلح را به مردم ایران بازگرداند.
?فاطمه هاشمی در همایش “آیت الله هاشمی رفسنجانی و هشت سال دفاع مقدس” درحالی که بخاطر بغض و تاثیر شدید از یادآوری نام و یاد مرحوم هاشمی به سختی سخن می گفت، کلام خود را اینگونه آغاز کرد: برای من سخت است که در نبود پدرم درمورد او صحبت کنم اما میخواهم آغاز کلامم با جمله ای باشد که آیت الله هاشمی بارها تکرار میکردند و آن جمله این بود که هشت سال دفاع مقدس، مهمترین رویداد تاریخی دوران انقلاب اسلامی است.
?وی با ذکر خاطراتی از مرحوم آیت الله هاشمی، در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: روزی از پدرم پرسیدم آیا همه حرف ها درمورد دفاع مقدس زده شده است؟ ایشان پاسخ دادند نه. هنوز هم بنا بر مصالحی نمیتوانم همه حرفها را بگویم.
?فاطمه هاشمی با بیان اینکه مرحوم آیت الله هاشمی از جنگ و خشونت بدشان می آمد، گفت: پدرم همیشه میگفتند من هیچ علاقه ای به ادامه این جنگ ندارم. ایشان تعریف میکردند که روزی خدمت حضرت امام(ره) رسیدم و به ایشان گفتم اگر شما خودتان این جنگ را تمام نکنید، معلوم نیست دیگران بتوانند این کار را انجام دهند.
?وی در ادامه تاکید کرد: کسانی که از نزدیک با روحیات و شخصیت آیت الله هاشمی آشنایی داشتند، میدانند که ایشان از خشونت و جنگ دوری میکردند ولی با این وجود مسئولیتهای زیادی در دوران جنگ تحمیلی برعهده گرفتند و اعتقاد داشتند که تک تک اعضای خانواده ایشان هم لازم است در این جنگ در کنار مردم حضور داشته باشند.
?رئیس بنیاد امور بیماریهای خاص خاطرنشان کرد: امروز ما باید به نسل آینده بگوییم که در این هشت سال چه گذشت و چه کسانی چه نقشهایی را در این راه ایفا کردند. این وظیفه خطیری است که همه دوستداران انقلاب اسلامی باید به آن توجه کنند. ضمن اینکه همه ما باید تلاش کنیم که از تحریفها دوری کرده و به دنبال واقعیتها باشیم.
?فاطمه هاشمی با اشاره به برخی صحبتهایی که درباره نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در دفاع مقدس شده است، گفت: شخصی گفته است که آقای هاشمی مسئولیت جدی در جنگ نداشته و فرمانده جنگ نبوده است. ما هم میگوییم بله همینطور است. هاشمی فرمانده جنگ نبود؛ هاشمی فرمانده صلح بود؛ برای صلح به جبهه میرفت، برای صلح با امام(ره) صحبت میکرد و به دنبال این بود که با جلساتی که با فرماندهان میگذاشت، صلح را به مردم ایران بازگردانَد.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.