صفحه‌اصلی سمینارها و همایش ها تهران میزبان کنفرانس بین المللی سرطان غرب آسیا

تهران میزبان کنفرانس بین المللی سرطان غرب آسیا

0
0
اشتراک‌گذاری

احمد جلیلی در آستانه برگزاری کنفرانس سرطان غرب آسیا در ارتباط با ارتباط اختلالات روانپزشکی و سرطان، گفت:
در سال‌های گذشته موضوع ارتباط اختلالات روانپزشکی و سرطان در دنیا مطرح شده است و امروز این موضوع به صورت جدی‌تری مورد توجه قرار گرفته است

رییس سابق انجمن علمی روانپزشکان ایران به موضوع بروز اختلالات روانپزشکی پس از ابتلا افراد به سرطان اشاره کرد و گفت: فرد مبتلا به سرطان و خانواده‌ آن نیز به دلیل بیماری سرطان به میزان زیادی احتمال اختلالات روانی در آنها وجود دارد بنابراین توجه به رفع مشکلات روانشناختی این افراد بسیار ضرورت دارد.

 

جلیلی عنوان کرد: در علم روانپزشکی اعتقاد بر این است که بین روان و جسم نوعی وحدت و ارتباط وجود دارد. به‌طـوری که عوامل روانشناختی در پیدایش تمام بیماری‌های جسمی نقش به‌سزایی دارند.

 

وی گفت: استرس‌‌‌‌‌‏ باعث افزایش ترشح استروئیدی به‌ نام کورتیزول را در بدن می‌شود، البته کورتیزول در کوتاه مدت برای بدن مفید است، اما بالا بودن میزان آن در دراز مدت به بدن آسیب می‌‌‌‌‌‏رساند و باعث سرکوب سیستم دفاعی بدن می‌شود.

 

این روانپزشک تصریح کرد: سرکوب سیستم دفاعی بدن‌‌‌‌‌‏ موجب اختلال در نابودی سلول‌‌‌‌‌‏های سرطانی شده و خطر ابتلا به انواع سرطان‌‌‌‌‌‏ها را افزایش می‌‌‌‌‌‏دهد. بنابراین استرس سطح ایمنی بدن را برای ابتلا به انواع بیماری از جمله سرطان پایین می‌آورد.

 

به گفته جلیلی، آلودگی هوا، پارازیت، ورود مواد سرطان‌زا به محیط زیست نیز از دیگر عوامل ابتلا به سرطان به شمار می‌رود و برای کاهش سرطان در کشور باید همه این عوامل را مدنظر قرار داشت.

 

گفتنی‌ست، کنفرانس بین‌المللی سرطان غرب آسیا به مدت سه روز در روزهای ۹ الی ۱۱ آذرماه با هدف تبادل آخرین اطلاعات در مورد پیشگیری و درمان سرطان با محوریت پیشگیری، علوم پایه، مدیریت درمانگاه‌های سرطان و تشخیص اولیه در برنامه‌های مختلفی همچون پانل‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی و سخنرانی‌های کلیدی از اساتید مطرح داخلی و خارجی در هتل ارم تهران برگزار می‌شود.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.