صفحه‌اصلی چندنکته ها توصیه های پروفسور محمداسماعیل اکبری،فوق تخصص جراحی غدد و سرطان، به زنان...

توصیه های پروفسور محمداسماعیل اکبری،فوق تخصص جراحی غدد و سرطان، به زنان ایرانی بالای ٣٠سال

0
0
اشتراک‌گذاری

 

کشف زودرس سرطان در مراحل اولیه، منجر به درمانهای آسان تری می شود و مهمترین فردی که در این کشف می تواند کمک کند شخص بانو و خانم‌های محترم هستند.

در حال حاضر خانم های کمتر از چهل سال حدود ۲۰ در ۱۰۰ هزار و خانم‌های بالای ۴۰ سال حدود ۱۰۰ در ۱۰۰ هزار نفر مبتلا می‌شوند که رقم بالایی نیست و نباید مورد تبلیغات وحشت آفرین قرار گیرد.

عوامل روانی، اجتماعی و معنوی نقش پررنگی در ایجاد آن دارند؛ مثلا اتفاقات ناگواری که شخص نتوانسته آن را کنترل کند و یا بپذیرد، استرس های طولانی مدت، نبود جایگاه امن اجتماعی، عوامل اقتصادی و عدم پشتیبانی های خانوادگی و اجتماعی از فرد و همچنین شاخص های غیرمعنوی همچون نامهربانی، حسد، عدم ایثار و گذشت و بخشش، نداشتن توکل و صبر در مصائب و شناخت نامناسب و ناقص از حیات و مرگ با جهان بینی نامناسب و ناقص، از عوامل خطر جدی هستند!

از میان عوامل جسمی، عدم ازدواج، ناباروری، مصرف هورمن های زنانه نابجا، شیرندادن، چاقی و مصرف دخانیات و الکل از دلایل عمده ابتلا به سرطان سینه است.

بعد از ۳۰ سالگی به ویژه با داشتن سابقه فامیلی مثبت، هر ماه پس از اتمام قاعدگی خود را معاینه کنند و سالی یک بار به همکارانم در گروه پزشکی اعم از پزشک خانواده، پزشکان عمومی، ماماها، یا جراحان عمومی مراجعه کنند. جراحان فلوشیپ بیماریهای پستان، به عنوان نقطه اتکای نهایی این برنامه پاسخ گوی سوالات پیچیده و اقدامات تشخیصی درمانی هستند.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.