صفحه‌اصلی زندگی سالم خدمات کاردرمانی تحت پوشش بیمه نیست/کمبود ۳۰۰۰ کاردرمان‌گر در کشور

خدمات کاردرمانی تحت پوشش بیمه نیست/کمبود ۳۰۰۰ کاردرمان‌گر در کشور

0
0
اشتراک‌گذاری

 

خاص پرس به نقل از طبنا(خبرگزاری سلامت):
▪️دکتر مهدی علیزاده،رییس انجمن کاردرمانی، درباره کاردرمانی گفت: کاردرمانگر به هر فردی که به هر دلیلی دچار بیماری و اختلال در عملکرد‌های روزانه‌اش شده باشد کمک می‌کند.

▪️وی با تاکید براینکه مراجعه به کاردرمانگران رده سنی خاصی ندارد،‌ ادامه داد: این رشته به کودکی که مشکل تکاملی و رشدی دارد تا سالمندی که به دلیل سالمندی مشکل حافظه و حرکت دارد خدمت‌رسانی می‌کند.

▪️رئیس انجمن کاردرمانی اظهار کرد: هدف کاردرمانی آن است که فردی که به هردلیل مشکل ناتوانی یا کم‌توانی دارد در مسائل روزمره زندگی استقلال فردی خود را کسب کند.به بیان دیگر این افراد به دلیل محدودیت و ناتوانی استقلال فردی خود را در زندگی روزمره از دست داده و در مهارت‌های خود مراقبتی مثل غذا خوردن یا مسواک زدن یا مهارت‌های شغلی و برای کودکان در مهارت‌های مدرسه‌ای یا بازی کردن دچار افت و مشکل شده‌اند واستقلال فردی آنها کاهش یافته است

▪️مهدی علیزاده، تصریح کرد: اختلال و بیماری و معلولیت انتهای زندگی نیست و اگر فرد دارای کم‌توانی یا ناتوانی به کاردرمانگرمراجعه کند، شرایطی برایش فراهم می‌شود که زندگی برایش سهل‌تر شود و در نقش‌های گذشته ایفای نقش کند.

 

▪️رئیس انجمن کاردرمانی تحت پوشش بیمه قرار نداشتن خدمات این رشته را یکی از معضلات آن خواند و گفت: خانواده‌ای که نیاز به خدمات کاردرمانی دارد باید بیمار خود را مدت زمان طولانی نزد کاردرمانگر ببرد.زیرا توانبخشی پروسه‌ای طولانی مدت بوده و هزینه‌بر نیز هست.

 

▪️علیزاده خاطرنشان کرد: تمام سعی ما بر آن است که به رشته کاردرمانی هم به عنوان یکی از رشته‌های حوزه ارتقا سلامت نگاه شود زیرا تنها راه ارتقا سلامت دارو درمانی نیست و برخی از بیماری‌ها مانند اتیسم با دارو درمانی راه به جایی نمی‌برند در حالیکه در کاردرمانی بدون استفاده از دارو می‌توانیم فرد را به این استقلال برسانیم.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.