صفحه‌اصلی اخبار حمایت از اتیسمی ها در طول زندگی

حمایت از اتیسمی ها در طول زندگی

0
0
اشتراک‌گذاری

 

مشاوربرنامه ریزی و اجرایی بنیاداموربیماری های خاص در مصاحبه با خاص پرس گفت:جلسه ای با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نماینده ای از آموزش و پرورش کودکان استثنایی و خانواده های بیماران اتیسمی، در بنیاداموربیماری های خاص تشکیل شد تا ضرورت همراهی با بیماران اتیسمی در تمام ابعادزندگی بررسی شود.

نیکتاپژوهش فر،افزود:تاکنون توجه جامعه تنها به امر درمان این بیماران معطوف بوده و حمایت از آنها در سایرشئون زندگی مغفول مانده است.

وی افزود:اگر به سیر زندگی یک اتیسمی توجه کنیم،متوجه می شویم که آنان نیازهای دیگری از قبیل،آموزشی،حرفه آموزی،کار درمانی،گفتار درمانی و….دارند که نیاز است شرایط استفاده از این امکانات برای آنان هموار شود.

پژوهش فر،ضمن اشاره به نیاز آموزشی اتیسمی ها افزود:بچه های اتیسمی مقلد هستند و رفتارهای اطرافیان خود را اکتساب و تکرار می کنند.به همین خاطر می توان با توجه به دسته بندی آنان به طیف های گوناگون، زمینه را برای پذیرفتن آنان در مدارس عادی هموار کرد تا بهبودآنان نیز تسریع شود.

مشاوربرنامه ریزی و اجرایی بنیاداموربیماری های خاص تصریح کرد:باتشکیل کارگروه هایی می توان،نیازهای یک اتیسمی کارشناسی شود و با بررسی قوانین و افزودن تبصره هایی در جهت کمک به آنان، بازنگری هایی جامع صورت داد.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.