صفحه‌اصلی زندگی سالم مشعلدار المپیک زمستانی ۲۰۱۸؛ یک بانوی ایرانی مبتلا به ام اس

مشعلدار المپیک زمستانی ۲۰۱۸؛ یک بانوی ایرانی مبتلا به ام اس

1
0
اشتراک‌گذاری

 

به گزارش خاص پرس؛ سارا داستان متولد ۱۳۶۵ در تهران، یکی از اعضای فعال انجمن ام اس ایران در گروه کمیته مشارکت های این انجمن طی سال های ۹۱-۹۳ است. وی همچنین در سال ۹۲ در بین جامعه بیماران ام اس، موفق به کسب مقام برتر علمی از طرف انجمن شد.
او در کودکی به بیماری ای دچار شد که در اثر آن، شنوایی گوش راست را تا حد زیادی از دست داد. در سال ۱۳۸۹ ، همزمان با ورود به دورۀ فوق لیسانس و در اوج جوانی، با اختلال حرکتی و از دست دادن شنوایی گوش دیگر خود، متوجه شد که به بیماری ام اس مبتلاست، اما با تمام قوا به جنگ این بیماری رفت و هرگز اجازه نداد این بیماری روند طبیعی زندگی اش را مختل کند.

علیرغم سختی های بسیار برای تهیه ی دارو و هزینه درمان و با تجربه های تلخ زندگی به دلیل بیماری، هرگز از پا ننشست و همزمان با ادامه تحصیلش در رشتۀ فیزیک در مقطع دکترا و تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی و علمی-کاربردی، در انجام پروژه دکتری با طرح شتابگر ملی ایران، همکاری دارد و سعی کرده از هر روشی، همدردانش را یاری کند و نشان دهد ام اس پایان مسیر نیست.

وقتی که او در دوران تحصیل در دوره فوق لیسانس، توانایی حرکت دستانش را از دست داد به طوریکه قادر به نوشتن نبود، بسیار شوکه شد اما با همه سختی ها به تحصیل خود ادامه داد و پافشاری داشت که از هدف خود کوتاه نیاید و عقب نشینی نکند.
وی می‌گوید: «به این نتیجه رسیدم که باید با بیماری که برایم پیش آمده کنار بیایم و با آن خوب زندگی کنم. هفته ای سه بار آمپول ربیف میزنم. حتی گاهی میگفتم تا کی باید آمپول بزنم اما درنهایت به خود گفتم که من باید باکیفیت زندگی کنم. کمیت زندگی مهم نیست بلکه کیفیت مهم است. دوست نداشتم شرایط برایم تصمیم بگیرد و دوست داشتم خودم تصمیم گیرنده زندگی ام باشم. به نظرم انسانها ناامید می شوند که به امید برسند. من انسان لجبازی هستم اگر کسی من را از کاری نهی کند بیشتر ترغیب به انجام آن می شوم تا توانایی خودم را نشان بدهم. ازآنجایی که نمیخواستم متوقف شوم و درجا بزنم تصمیم گرفتم بر ام اس غلبه کنم. میخواهم نشان بدهم ام اس ناتوانی نیست. حتی موفقیت هایم باعث شد امروز برای بیماران ام اس نقش مشاور داشته باشم.»

گفتنی است؛ خردادماه امسال، برای یافتن مشعلداران ایران در المپیک زمستانی ۲۰۱۸، شرکت سامسونگ موبایل به عنوان حامی رسمی این دوره از مسابقات المپیک در پیونگ چانگ، برای اولین بار فراخوان دعوت از افراد برای حمل مشعل المپیک را داد.

هیات داوران سامسونگ با بررسی آثار رسیده، در نهایت از میان ۱۶ هزار نفر، ده نفر را به عنوان نمایندگان ایران در مراسم حمل مشعل المپیک برگزید که سارا داستان بانوی ایرانی مبتلا به ام اس یکی از این مشعلداران است. اسامی مابقی اعضا بدین شرح است :
بهناز شفیعی، حسن میرزاحسینی، علی اکبر عبدالرشیدی، عظیم قیچی ساز، هلیا باغبانی، فروغ عباسی
و فعالان اجتماعی: سیروس انتخابی، رضا عابدینی، هایده شیرزادی

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.