صفحه‌اصلی اخبار عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:واردات دیالیز توسط آدم‌های خودشان انجام می‌شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:واردات دیالیز توسط آدم‌های خودشان انجام می‌شود

0
0
اشتراک‌گذاری

نادر قاضی پور، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با خاص پرس از طرح سوال از وزیر بهداشت با موضوع واردات صافی دیالیز در صحن علنی مجلس خبر داد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن انتقاد از واردات صافی دیالیز بر حمایت از تولید داخل تاکید کرد و گفت: «در حال حاضر ما در کشور دو کارخانه بزرگ تولید صافی دیالیز داریم که نزدیک به ۷ و نیم میلیون عدد تولید دارند. دو کارخانه دیگر هم در حال راه‌اندازی است که ظرفیت تولید را حدودا به ۱۱ میلیون صافی در سال خواهند رساند. این درحالی است که مصرف کشور ما حدود ۴ تا ۴ و نیم میلیون عدد صافی است.»

وی در پاسخ به این ادعا که صافی دیالیز تولید شده در داخل کشور از کیفیت کافی برخوردار نیست، اظهار داشت: «این ادعا درست نیست. صافی دیالیز تولید داخل، ازنظر کیفیت با استاندارد جهانی تولید شده و به اروپا صادر می‌شود.»

قاضی‌پور اضافه کرد: «متاسفانه علی‌رغم این تولیداتی که در کشور انجام می‌شود، آقایان می‌خواهند از چین و هند و مالزی صافی وارد کنند و طبیعتا ما هم با این کار مخالف هستیم.»

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: «مسئله واردات صافی دیالیز را ما از مجلس قبلی پیگیری کردیم ولی نتیجه چندانی نگرفتیم. در دوره جدید مجلس هم این موضوع را پیگیری کردیم تا اینکه دولت عوض شد. با تغییر دولت تصور می‌کردیم پیگیری‌های ما به نتیجه می‌رسد و دولت این روال را تغییر می‌دهد و با این کارها برخورد می‌شود اما در دولت جدید هم اتفاقی نیفتاد.»

وی افزود: «در دولت جدید هم وزیر بهداشت، معاون غذا و دارو را عوض کرد ولی متاسفانه همان سیاست همچنان به قوت خودش باقی است.»

قاضی پور گفت: «در نهایت ما سوالی را از وزیر بهداشت مطرح کرده ایدر دستور کار قرار داده‌ایم که هیئت رئیسه مجلس هم سوال ما را اعلام وصول کرده است.»

این نماینده مجلس تصریح کرد: «به هرحال این واردات توسط آدم‌های خودشان انجام می‌شود و تشکیلات دولتی در واردات این محصولات دست دارند که انشاله ما در صحن علنی مجلس بعضی از این موارد را مطرح خواهیم کرد.»

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.