صفحه‌اصلی اخبار کشف احتمالی درمان سرطان تا سال ۲۰۱۸

کشف احتمالی درمان سرطان تا سال ۲۰۱۸

1
0
اشتراک‌گذاری
سرطان

به گزارش خاص پرس؛ دانشمندان بریتانیایی در حال توسعه یک نوع ایمن درمانی مبتنی بر سلول‌های خون بدست آمده از بیمارانی هستند که به شکل معجزه آسایی از سرطان نجات یافته‌اند.

طبق اعلام این گروه از دانشمندان، نتایج اولیه از آزمایشات انجام شده در آزمایشگاه نه تنها نشانه وجود درمان بهتری برای سرطان بوده بلکه درمان احتمالی می‌تواند برای آزمایش بر روی بیماران تا اوایل سال آینده آماده شود.

درمان جدید شامل سلول‌های نوتروفیل است؛ این سلول‌ها تشکیل دهنده بخشی از خط مقدم دفاع بدن در مقابل مهاجمان خارجی هستند.

نوتروفیل‌ها یا مستقیم از طریق نابودی سلول‌های سرطان با مواد شیمیایی یا آنتی‌بادی‌ها یا غیرمستقیم از طریق بکارگیری سایر سلول‌های سیستم ایمنی، آنها را نابود می‌کنند.

محققان اذعان می‌کنند شیوه‌ای برای استخراج سلول‌های ایمنی نابودکننده سرطان از فرد دهنده خون و سپس تکثیر میلیونی آنها یافته‌اند.

الکس بلیث، سرپرست تیم تحقیق از کمپانی بیوتکنولوژی LIfT، در این باره می‌گوید: «ما فقط در مورد مدیریت سرطان صحبت نمی‌کنیم، ما به دنبال یک شیوه درمانی قاطع هستیم که یکبار در هفته در طول ۵ تا ۶ هفته انجام می‌شود.»

براساس مدل آزمایشگاهی و آزمایش بر روی موش‌ها، ما امیدواریم بیماران به بهبودی کامل برسند. هدف نهایی ما ایجاد اولین بانک سلولی نوتروفیل‌های قدرتمند قاتل سرطان در جهان است.

به گفته بلیث، «فایده اصلی درمان نوتروفیل این است که سلول‌های دهنده بدون هیچگونه ترس از رد جدی آن توسط بیماران دیگر می‌توانند استفاده شوند.»

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.