صفحه‌اصلی اخبار مطالعه جدید در انگلستان: واکسن‌ها و بروز اوتیسم در کودکان

مطالعه جدید در انگلستان: واکسن‌ها و بروز اوتیسم در کودکان

2
0
اشتراک‌گذاری

به گزارش خاص پرس به نقل از yournewswire ؛ مطالعه جدیدی در انگلستان نشان می‌دهد که کودکان مبتلا به اوتیسم تا ۱۰ برابر میزان آلومینیوم بیشتری در مغز خود نسبت به آن میزانی که در بزرگسالان حد مجاز در نظر گرفته می‌شود، دارند.

پروفسور کریس اکسلی از دانشگاه کیلی می‌گوید: این تحقیقات اثبات می‌کند میزان آلومینیوم موجود در واکسن‌ها باعث بروز اوتیسم در کودکان می‌شود.

محققان بر این باورند که افراد مبتلا به اوتیسم ممکن است مشکلات ژنتیکی داشته باشند که باعث می‌شود آنها آلومینیوم را در مغز خود جمع آوری کنند درحالی‌که افراد سالم می توانند آن را دفع کنند.

یافته‌های این تحقیق پس از آن که اندرو ویکفیلد متخصص گوارش در سال ۱۹۹۵ گفت که واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR) با بیماری‌های روده و اوتیسم مرتبط است، تبدیل به یکی دیگر از مباحث پزشکی جنجالی شده است.

با این حال، دیدگاه آقای ویکفیلد به طور گسترده ای مورد بی اعتنایی قرار گرفت، اما سازمان بهداشت جهانی ادعا می کند ترس مردم از واکسن بدین معنا خواهد بود که دیگر بسیاری از کودکان، در برابر سرخک محافظت نخواهند شد.

این تحقیقات نشان می‌دهد؛ نشانه‌ای محکم برای ارتباط بین آلومینیوم و بروز ASD وجود دارد. در بخشی از این تحقیقات اعلام شده است میزان آلومینیوم در بافت مغزی پنج اهدا کننده که با تشخیص ASD فوت کرده بودند، فوق‌العاده بالا بود.

با این حال، در حالی که محتوای آلومینیوم هر یک از پنج مغز به طرز شگفت انگیزی بالا بود، محل تجمع آلومینیوم در بافت مغزی نیز به عنوان یکی از مشاهدات بسیار مهم و قابل توجه بود. اکثر مقدار آلومینیوم در سلول‌های غیرعصبی شناسایی شدند.

همچنین آلومینیوم در سلولهای التهابی مغز هم پیدا شد. در واقع سلول‌های التهابی به شدت با آلومینیومی که از طریق غشاهای اطراف و بخش‌هایی که مغز را از گردش خون جدا می کند، درگیر شده بودند.

واقعیت این است که اکثر آلومینیوم موجود در بافت مغز مبتلایان به ASD در داخل سلول‌هایی قرار دارد که محافظ محیط داخلی بدن هستند.

محققان می‌گویند: بیماران مبتلا به اوتیسم ممکن است کمتر قادر به دفع آلومینیوم ساخته شده در بدن باشند. شاید در ساختار ژنتیکی این بیماران، ویژگی خاصی وجود داشته باشد که باعث انباشت و حفظ آلومینیوم در مغز آنها می‌شود.

شواهد جدید قویا نشان می‌دهد که آلومینیوم وارد شده در مغز در مبتلایان به ASD از طریق سلول‌های التهابی انجام می‌شود که این آلومینیوم از طریق خون و یا لنف‌ها وارد سلول‌ها می‌شوند.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.