صفحه‌اصلی اخبار پیشرفت‌های ایران در حوزه تحقیقات اُتیسم شگفت‌انگیز است

پیشرفت‌های ایران در حوزه تحقیقات اُتیسم شگفت‌انگیز است

6
0
اشتراک‌گذاری

 در حاشیه سومین همایش بین‌المللی اُتیسم که چندی پیش در ایران برگزار شد، پروفسور پُل هگرمن در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خاص پرس، گفت: تحقیقات من در زمینه اُتیسم، بیشتر به بحث روی پایه‌های مولکولی این اختلال بازمی‌گردد. اگر ما زمینه‌های ژنتیکی و مکانیسم‌های این بیماری را دریابیم، می‌توانیم اقدامات درمانی را با دقت بیشتری انجام دهیم.

 

این دانشمند آمریکایی شرکت کننده در همایش بین‌المللی اتیسم، با بیان اینکه هدف، درمان موثر با داروهای موجود درحال حاضر است، گفت: آنچه که ضرورت دارد برای بیماری اُتیسم بدانیم اینست که در درمان باید مکانیسم‌های ایجاد بیماری را هدف قرار دهیم. در این صورت درمان بسیار دقیق‌تر و قطعی‌تری خواهیم داشت.

 

وی افزود: عمدتا آزمایشگاه‌های ما مشغول تحقیقات برای شناخت مکانیسم‌های خاص این بیماری با استفاده از مدل ایکس شکننده در بیماری اُتیسم هستند. زیرا این مُدلی است که ژن عامل اختلال اُتیسم را هدایت می‌کند و اگر ما در مورد سندروم ایکس شکننده بیشتر بدانیم، این اطلاعات به کاملتر شدن فهم ما در مورد چگونگی بوجود آمدن بیماری اُتیسم، کمک می‌کند.

 

هگرمن در مورد پیشرفت های تحقیقاتی در ایران گفت: تحقیقات زیادی درخصوص توالی یابی ژن و دیگر موضوعات مرتبط با اُتیسم در ایران انجام شده است و من از دیدن پیشرفت‌هایی که در حوزه تحقیقات در ایران بوجود آمده بسیار شگفت زده شدم. به نظر من بسیاری از تحقیقات بالینی در ایران براساس مطالعات غربالگری، مداخلات کلینیکال و روش‌های درمانی رایج در دنیا است.

 

وی بر علاقمندی جهت ارتباط بیشتر با محققان ایرانی که در زمینه تحقیقات مولکولی بیماری اُتیسم فعال هستند تاکید کرد و ادامه داد: به نظر من تحقیقات روی زمینه‌های مولکولی بیماری اُتیسم در ایران شروع شده است. آنچه موضوع مهم و مشترکی بین ایران و آمریکاست، اینست که کارهای زیادی روی تشخیص و شناسایی ژن‌هایی شده که مسئول بوجود آمدن بیماری اُتیسم هستند. این اولین قدم برای شناخت مکانیسم‌هاست زیرا اگر ژن به درستی شناخته شود می‌توان دلیل عملکرد نادرست آن را فهمید و در نهایت آن ژن بیمار را یا اصلاح کرده و یا حذف کرد. این طور که من مشاهده کردم این روند در ایران درحال رُخ دادن است.

 

پروفسور هگرمن در پاسخ به نقش غذا در بوجود آمدن اختلال اُتیسم گفت: غذاهای اُرگانیک که بدون سموم شیمیایی و افزودنی‌ها تولید می‌شوند بهترین نوع غذاست. به طور قطع همه می‌دانیم که سموم شیمیایی و افزودنی‌های غیرمجاز به مواد خوراکی، سبب آسیب‌های جدی به مغز می‌شود اما برای افزایش تولید غذا در دنیا، اغلب رو به استفاده از سموم و مواد شیمیایی آورده‌اند تا کمبود مواد غذایی را جبران کنند که نگرانی‌های زیادی در این باره وجود دارد.

 

این دانشمند آمریکایی در پایان به کیفیت بالای برگزاری همایش اُتیسم در ایران اشاره کرد و گفت: از این سمینار، افراد شرکت کننده و در دسترس بودن فرصت‌های بسیار زیاد برای همکاری و تعامل و همچنین سطح سخنرانی‌ها بسیار راضی بودم و البته ما نیز با این ایده که بیشتر از دانشمندان ایرانی می‌دانیم به ایران نیامده‌ایم.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.