صفحه‌اصلی اخبار تاثیر اشعه موبایل بر روی بروز سرطان و ناباروری

تاثیر اشعه موبایل بر روی بروز سرطان و ناباروری

1
0
اشتراک‌گذاری

به گزارش خاص پرس؛ اداره بهداشت عمومی کالیفرنیا توصیه‌هایی کرده است تا مواجهه کاربران با اشعه موبایل را کاهش دهد. این توصیه‌ها، هشدارهایی مبنی بر تاثیرگذار بودن اشعه موبایل بر روی بروز سرطان و ناباروری است.

 

دستورالعمل‌های آنها در مورد تماس با تلفن همراه حاکی از این است که همگان باید بتوانند تلفن همراه خود را از بدنشان دور نگه دارند تا خطر ابتلا به سرطان و ناباروری را کاهش دهند.

 

در حال حاضر شواهد محکمی در مورد اینکه استفاده از تلفن همراه ممکن است با بیماری سرطان، اختلال توجه، سلامت روان و مسائل مربوط به سلامت باروری مرتبط باشد، وجود دارد.

 

اداره بهداشت عمومی کنتاکی آمریکا در ماه مه سال ۲۰۱۵ توصیه‌های مشابهی را در این خصوص ارائه کرد.

 

سند پیشگیرانه با عنوان “چگونگی کاهش مواجهه با انرژی فرکانس رادیویی از تلفن‌های همراه” بیان می‌کند که علم هنوز در حال تکامل برخی مطالعات درباره ارتباط بین استفاده طولانی مدت از تلفن‌های همراه و سرطان است.

 

معایب مطالعاتی که درحال حاضر درحال انجام است این بوده که ارتباطی قطعی بین تاثیر تلفن همراه با بیماری‌های گفته شده، ثابت نشده است و خطرات بالقوه سلامت از طریق تلفن‌های همراه هنوز در میان نظرات دانشمندان در تضاد است. اما اداره بهداشت آمریکا اعلام می کند که نگران خطرات احتمالی هستند.

 

به طور کلی، توصیه‌های اصلی اداره بهداشت عمومی کالیفرنیا این است که تلفن همراه را از بدن خود دور نگه دارید. این توصیه‌ها می‌گوید: “نگه داشتن گوشی شما فقط چند فوت دور از خودتان می‌تواند تفاوت بزرگی در سلامتی شما ایجاد کند.”

 

در واقع توصیه‌ها به معنای اینست که هنگام استفاده از موبایل بهتر است از بلندگو یا هدست استفاده کنید به جای اینکه گوشی را کنار گوش خود ببرید و همچنین دستگاه تلفن همراه خود را در کوله پشتی یا کیف دستی قرار دهید نه در جیبتان.

 

از طرفی کسانی که طبق یک عادت رایج، از دستگاه تلفن همراه خود نیز به عنوان ساعت زنگ دار استفاده می کنند، آگاه باشند هنگام خواب تلفن همراه را در کنار خود قرار ندهند، مگر اینکه گوشی خاموش بوده و یا در حالت پرواز قرار داشته باشد.

 

این گزارش نشان می‌دهد که کودکان می‌توانند در معرض خطر بیشتری باشند زیرا بدن آنها هنوز در حال رشد است و در طول زندگی خود، بیشتر در معرض اشعه موبایل قرار می‌گیرند.

 

منبع: yournewswire
مترجم: فرزانه همتی

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.