صفحه‌اصلی اخبار طولانی شدن بین دو مرحله دیالیز و افزایش خطر مرگ

طولانی شدن بین دو مرحله دیالیز و افزایش خطر مرگ

2
0
اشتراک‌گذاری

یک فوق تخصص نفرولوژی در گفتگو با خاص پرس گفت: مرگ و میر بیماران وابسته به همودیالیز بیشتر در روزهای تعطیل آخر هفته و با طولانی شدن فاصله زمانی بین دو مرحله دیالیز اتفاق می افتد.

 

ایرج نجفی فوق تخصص نفرولوژی گفت: کلیه‌ها روزانه مقدار قابل توجهی سموم بدن که ناشی از متابولیک مواد غذایی اعم از پروتئین‌ها، چربی‌ها و غیره است را دفع می‌کنند و خروج آب، مایعات و الکترولیت‌ها و مواد اسیدی و بازی را ممکن می‌کنند.

برای اینکه انسان و همه حیوانات ادامه حیات داشته باشند، کلیه‌ها باید خون را از سموم و مواد اضافی پالایش کنند. اما وقتی کلیه‌ها از بین می‌روند و پالایش خون با دیالیز انجام می‌شود، بسته به نوع دیالیز (صفاقی یا همودیالیز)، رعایت یکسری نکات مربوط به رژیم غذایی مناسب قبل و بعد از دیالیز بسیار مهم می‌شود.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: نظر به اینکه این دو نوع دیالیز تفاوتهایی از نظر کارکرد دارند، بیماران استفاده کننده از هر نوع دیالیز، نیازمند رژیم‌های غذایی متفاوت هستند.

از آنجا که دیالیز خونی یا همودیالیز، بصورت منقطع و هفته‌ای سه بار و هربار چهار ساعت با دستگاه دیالیز انجام می‌شود تا سموم از بدن دفع شود، معمولا در ۴۸ ساعت آخر هفته‌ها که دیالیز انجام نمی‌شود، رعایت نکات رژیم غذایی بسیار مهم و ضروری تر است.

به طور واضح مرگ و میر بیمارانی که از همودیالیز استفاده می‌کنند در روزهای تعطیل اتفاق می‌اُفتد زیرا فاصله طولانی بین دو مرتبه دیالیز منجر به جمع شدن سموم در بدن می‌شود بنابراین رعایت یک رژیم غذایی مناسب برای بیماران وابسته به همودیالیز بسیار ضروری‌تر است.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.