صفحه‌اصلی اخبار مصوبه کمیسیون تلفیق، مشکل بیماران خاص را حل نمی‌کند

مصوبه کمیسیون تلفیق، مشکل بیماران خاص را حل نمی‌کند

1
0
اشتراک‌گذاری

به گزارش خاص پرس؛ مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر اضافه شدن بیماری‌های ام اس، ای بی، اختلال متابولیک و اوتیسم به فهرست بیماری‌های خاص، گفت: هیچ بودجه جداگانه‌ای برای این بیماران در نظر گرفته نشده است.

 

احمد قویدل گفت: هم اکنون به دلیل بدعهدی بیمه ها، فرآیند تامین داروی برخی بیماران هموفیلی با اختلال مواجه شده است. حال در این شرایط نامطلوب مالی، اضافه کردن چند بیماری به فهرست بیماری های خاص، کاملا بی معنی است و هیچ نفعی به حال بیماران خاص جدید و قدیم نخواهد داشت.

 

وی با اشاره به اینکه سازمان های بیمه گر به تعهدات خود در قبال بیماران خاص عمل نمی کنند، خاطرنشان کرد: وقتی برخی بیماران مبتلا به هموفیلی، تالاسمی و دیالیز به دلیل انباشت بدهی بیمه ها نمی توانند دسترسی راحتی به داروهایشان داشته باشند، بدیهی است که با پرداخت نشدن بدهی بیمه ها و در نظر نگرفتن بودجه جداگانه برای حمایت از بیماران خاص جدید، این مصوبه کمیسیون تلفیق، کاملا شکلی شعارگونه و نمایشی به خود خواهد گرفت که فقط روی کاغذ از بیماران خاص جدید حمایت خواهد کرد.

 

قویدل تاکید کرد: ما موافق اضافه شدن بیماری های صعب‌العلاج به فهرست بیماری های خاص هستیم، اما به شرطی که منابع لازم برای حمایت از این بیماران تخصیص داده شود، اما در غیر این صورت، مشکلات این بیماران تشدید خواهد شد.

 

منبع: فارس

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.