صفحه‌اصلی دانستی های بیماران خاص زخم های دهانی در بیماران “ای بی “

زخم های دهانی در بیماران “ای بی “

2
0
اشتراک‌گذاری

بوجود آمدن زخم در دهان یک بیمار ای.بی در اثر اعمال دندانپزشکی، نباید علتی برای عدم مراجعه بیمار و نگرانی دندانپزشک باشد.

دکتر پوپک معصومی، دندانپزشک و متخصص پاتولوژی فک و صورت در گفتگو با خاص پرس گفت: دندانپزشکان در درمان دندانهای بیماران خاص با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند که عمده این مشکل در ارتباط با بیماران ای.بی احساس می‌شود.

بیماران ای.بی به طور مکرر دچار زخم های پوستی می‌شوند و زخم‌هایی که در ناحیه دهان بوجود می‌آید، کار را برای دندانپزشک سخت و دشوار می‌کند.

برخی از دندانپزشکان نیز به دلیل ترس‌ از بروز تروما در دهان و ایجاد زخم‌ها و تاول‌های جدید، از پذیرش بیماران پروانه‌ای خودداری می‌کنند.

اما دندانپزشکان می‌بایستی بدانند که نگهداری دندانهای بیماران ای.بی بسیار مهمتر از سایر بیماران است.

اگر دندان‌های یک بیمار ای.بی حفظ شود، ضربه کمتری به بافت‌های اطراف دندان وارد می‌شود و با نرم کردن غذا، یک بیمار راحت‌تر غذا می‌خورد و دچار تنگی ناحیه مری نمی‌شود. بنابراین دندانپزشکان با پذیرش بیماران ای.بی باید کمک کنند دندان‌های بیماران ترمیم شود.

بوجود آمدن زخم در دهان در اثر اعمال دندانپزشکی، نیز نباید علتی برای عدم مراجعه بیمار و نگرانی دندانپزشک باشد زیرا زخم‌ها طی یک یا دوهفته خوب می‌شوند.

این ترس باعث می‌شود اکثر بیماران ای.بی، دیر به دندانپزشکی مراجعه کنند و مراجعه دیرهنگام نیز باعث می‌شود دندانپزشک به دلیل کوچک شدن دهان بیمار نتواند به درستی کار خود را انجام دهد.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.