صفحه‌اصلی داروها و مکمل ها کمبود ویتامین B٢ سلول های سرطانی را به خواب زمستانی می برد

کمبود ویتامین B٢ سلول های سرطانی را به خواب زمستانی می برد

0
0
اشتراک‌گذاری

 

داروی دی فنیل انیودونیوم با مهار ویتامین B2، موجب گرسنه نگه داشتن سلول های بنیادی سرطانی می شود و آن ها را به یک حالت غیر فعال می برد.
به گزارش خاص پرس به نقل از بنیان، medicalxpress، سلول های بنیادی سرطانی می توانند با یک ریز داروی شناخته شده به نام دی فنیل انیودونیوم(diphenyleneiodonium) یا DPI به خواب زمستانی بروند!. به نظر می رسد که DPI، سلول های بنیادی سرطانی را خاموش کرده و تکثیر آن ها را مهار می کند. این کشف که یافته محققین دانشگاه سالفورد است بسیار قابل توجه است زیرا این دارو تکثیر سلول های بنیادی سرطانی را بدون این که اثرات سمی داشته باشد(مانند داروهای شیمی درمانی)، متوقف می کند.
در این مطالعه جدید، دکتر لیزانتی و همکارانش مشاهده کردند که اضافه کردن DPI به مخلوطی از جمعیت سلولی، سلول های بنیادی سرطانی شروع کننده تومور را حذف می کند. با این حال، این دارو برای توده وسیعی از سلول های سرطانی که تصور می شود در ایجاد سرطان نقشی ندارند، سمی نیست. داروی DPI بیش از ۹۰ آنزیم پروتئینی که میتوکندری را تغذیه می کنند را هدف قرار می دهد. به ویژه این که DPIبه عنوان مهار کننده ویتامین B2( ریبوفلاوین) عمل می کند و موجب گرسنه نگه داشتن سلول ها می شود.
به نظر می رسد که DPI با ایجاد یک کمبود ویتامین موثر، به طور انتخابی سلول های بنیادی سرطانی را هدف قرار می دهد. به عبارت دیگر، این دارو با خاموش کردن تولید انرژی در سلول های بنیادی سرطانی، آن ها را به خواب زمستانی می برد.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.