صفحه‌اصلی اخبار دانش خوبی در زمینه سرطان داریم اما هزینه‌ها بسیار گران است

دانش خوبی در زمینه سرطان داریم اما هزینه‌ها بسیار گران است

1
0
اشتراک‌گذاری

محمد مهدی کوشیار، فوق تخصص بیماری‌های خون و سرطان بزرگسالان در گفتگو با خاص پرس اظهار داشت: چالش‌های درمان سرطان پستان در کشور بسیار است. اکنون گرایش‌ها بیشتر به سمت “تشخیص زودرس” رفته است.

از این رو، باید کشور ما بیشتر به سمت روش‌های تشخیصی زودرس برود تا کمتر نیاز به مراحل پیشرفته درمانی باشد.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: با پیشرفت‌های اخیر، ضرورت اتخاذ راهکارهای درست درمان، بسیار ضروری برشمرده شده است و این درست نیست که برای همه بیماران از یک پروتکل درمانی مانند شیمی درمانی، جراحی‌های تهاجمی و غیره استفاده شود.

قضاوت درباره میزان دقیق بودن درمانها در کشور کار ساده‌ای نیست زیرا درمان سرطان، بحث بسیار گسترده‌ای است و یک کار تیمی اعم از جراحی، هماتولوژی-آنکولوژی، روانشناسی و پزشکی را می‌طلبد.

این فوق تخصص هماتولوژی- آنکولوژی به طورکلی گفت؛ درمان سرطان در ایران به خوبی پیش می‌رود اما هزینه‌ها بسیار گران هستند. در سرطان پستان که در مرحله یک قرار دارد و سرطان ER یا PR مثبت باشد، به خصوص گران بودن داروها یکی از مشکلات درمان می‌شود. یا مثلا اگر بیماری متاستاز در ریه و کبد دارد، مجبور است از ابتدای درمان تا پایان دوره آن، هزینه‌ای قریب به ۸۰ میلیون تومان را پرداخت کند.

به طورکلی، درحال حاضر دانش سرطان در کشور ما بسیار خوب است اما هزینه‌های بالایی برای بیماران دربردارد.

علت انواع سرطانها در مجموع کاملا شناخته شده نیست. علاوه بر سابقه ژنتیکی که یک علت شناخته شده است، علل ناشناخته بسیاری هم وجود دارند. استرس و روش‌های نامناسب زندگی، علت انواع بیماری‌ها به‌خصوص سرطان هستند.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.