صفحه‌اصلی دانستی های بیماران خاص استاد دانشگاه لندن: پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه جراحی اُنکوپلاستیک در ایران صورت...

استاد دانشگاه لندن: پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه جراحی اُنکوپلاستیک در ایران صورت گرفته است

2
0
اشتراک‌گذاری

پروفسور جان بنسون، جراح پستان و استاد دانشگاه لندن در گفتگوی اختصاصی با خاص پرس اظهار داشت: اصول اساسی برای جراحی تهاجمی و غیرتهاجمی پستان در هر کشوری قابل انجام است. جراحان پستان باید آموزش‌های ویژه‌ای را ببینند چراکه این نوع جراحی براحتی توسط جراحان عمومی هم قابل انجام است.

به اعتقاد من، پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه جراحی اُنکوپلاستیک در ایران صورت گرفته است. تکنیک‌های جدید که ما به آنها جراحی‌های سطح یک، سطح دو و اُنکوپلاستیک می‌گوییم و همچنین بازسازی‌های پستان بعد از جراحی (ماموپلاستی) در ایران به خوبی انجام می‌شود.

من نمیدانم چند درصد از بیماران در ایران احتیاج به ماموپلاستی دارند اما در انگلیس، ۲۵ درصد از بیماران باید بعد از جراحی سرطان پستان، جراحی‌های زیبایی یا ماموپلاستی انجام دهند که برخی از آنها در حین عمل برداشتن توده سرطانی و برخی دیگر با تاخیر، تحت عمل بازسازی قرار می‌گیرند.

همه انواع جراحی‌ها در ایران امکانپذیر است اما برخی مواد بازسازی پستان مانند Acellular Dermis در ایران به سختی دردسترس و گران بوده و حدود ۲۰۰۰ پوند هزینه برمی دارد.

در انگلیس از هر ۸ زن، یک زن مبتلا به سرطان پستان پیشرفته است. اکنون در کشور ما یک سری محدودیت‌هایی برای انواع جراحی‌های پستان ایجاد شده است. مثلا با جراحی فلپ از ماهیچه، چربی و پوست فرد برای ساختن برآمدگی پستان استفاده می‌شود که روش بسیار پیچیده‌ای است بنابراین برحسب هزینه، اکنون این جراحی‌ها محدودتر و موردی‌تر شده‌اند.

🔹 همه بیماران بالای ۳۵ سال برای ماموگرافی به کلینیک‌ها ارجاع داده می‌شوند تا بیماری آنها صددرصد تشخیص داده شود. اگر بیماران سابقه خانوادگی داشته باشند از سنین پایین وارد مراحل غربالگری می‌شوند و در سنین بالای چهل سال، با ترکیب دو روش ماموگرافی و ام‌آرآی براساس تراکم سینه، بیماری تشخیص داده می‌شود.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.