صفحه‌اصلی اخبار کمپین اهدای خون در پنج شنبه آخرسال

کمپین اهدای خون در پنج شنبه آخرسال

2
0
اشتراک‌گذاری

بشیر حاجی بیگی،سخنگوی سازمان انتقال خون :«کمپین اهدای خون در پنج‌شنبه آخر سال بر اساس تفکر اهدای خون داوطلبانه و نذر خون شکل گرفته است، پویشی که می‌خواهد سرخی زندگی را در روزهای پایانی سال به بیمارانی اهدا کند که همانند همه روزهای سال به خون نیاز دارند.»

وی ادامه داد: روزهای پایانی سال، روزهایی شلوغ برای همه مردم است؛ اما این شلوغی کار و زندگی را بگذارید کنار بیمارانی که در اتاق‌های عمل بیمارستان‌ها چشم انتظار خون هستند و شلوغی کار و زندگی ندارند و در انتظار لبخند زندگی چشم به راه هستند.

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت : آخرین پنج‌شنبه سال بهترین فرصت برای نذر خون و خیرات برای شادی روح درگذشتگان است؛ نذری که می‌تواند جان کسی را نجات بدهد.

حاجی بیگی تاکید کرد:اهداکنندگان خون می توانند ،برای اهدای خون داوطلبانه و نذر خون در آخرین پنج‌شنبه سال، به نزدیک‌ترین مرکز انتقال خون محل سکونت یا کار خود مراجعه کنند.

به گفته سخنگوی سازمان انتقال خون:از ابتدای فروردین تا پایان بهمن امسال، سه میلیون و ۳۳۴ هزار و ۷۱۵ واحد خون و فرآورده شامل، گلبول قرمز فشرده، پلاکت و پلاسما در مراکز درمانی و بیمارستانی کشور توزیع شد.

حاجی بیگی ضمن تشکر از همه شهروندانی که با اهدای خون خود برای نجات جان شهروندان اقدام می کنند، گفت: همه ساله با فرارسیدن فصل سرما میزان مراجعه مردم به مراکز انتقال خون برای اهدای خون کم می شود و همچنین در ایام نوروز نیز میزان مصرف خون افزایش می یابد .

سخنگوی سازمان انتقال خون ادامه داد: در کلان شهرها به خاطر ارجاع بیماران و افزایش عمل های جراحی بخصوص در روزهای پایانی سال این کاهش محسوس تر است.

حاجی بیگی از شهروندان خواست تا هنگام اهدای خون کارت ملی همراه داشته باشند.

وی تاکید کرد: حداقل سن اهدای خون در کشور ۱۸ سال و حداکثر ۶۰ سال است و آقایان در سال ۴ بار و خانم ها در سال ۳ بار می توانند خون اهداکنند به شرطی که بیش از ۵۰ کیلو گرم وزن داشته باشند.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.