صفحه‌اصلی داروها و مکمل ها  ثبت رسمی داروی فینگولیمود Fingolimod ایرانی در روسیه

 ثبت رسمی داروی فینگولیمود Fingolimod ایرانی در روسیه

73
0
اشتراک‌گذاری

 

به گزارش خاص پرس به نقل از ایفدانا در روزهای اخیر و مصادف با اولین ماه از سال حمایت از کالای ایرانی داروی فینگولیمود Fingolimod ایرانی که مخصوص بیماران مبتلا به ام اس است، در جمهوری فدراتیو روسیه پس از طی مراحل فنی و قانونی رسما به ثبت رسید.

در این گزارش آمده است ثبت هر دارو نیازمند انجام فرآیند کارآزمایی‌های بالینی (Clinical Trial) است و داروها در مدت ۳ سال مورد کارآزمایی‌های بالینی برای اخذ تاییدیه‌ در کشور روسیه قرار می گیرند و در جدیدترین مورد از موفقیت های صنعت داروسازی کشور این دارو پس از طی مراحل علمی، فنی و بالینی در جمهوری فدراتیو روسیه رسما به ثبت رسیده است.

گفتنی است پیش ازاین، داروهای زیست‌فناوری صادر شده به روسیه توانسته‌اند ۱۰۰ درصد بازار این کشور را در اختیار بگیرند و جایگزین نمونه های آمریکایی این دارو در روسیه شده اند.

ثبت و راه اندازی خط تولید فیلگولیمود ایران در سن پترزبورگ نشان ازتایید کیفیت این دارو و فرصت های فراوان برای همکاری در این عرصه بین دو کشور است.

کشور روسیه هدف مهم صادراتی برای ایران به حساب می‌آید و طبق برنامه‌های بلند مدت این کشور، قرار است تا سال ۲۰۲۰ میلادی، ۹۵ درصد داروی روسیه در داخل روسیه تولید شود که این موضوع می‌تواند برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان دارو در ایران یک فرصت بزرگ به حساب بیاید.

قانونی در روسیه موسوم به “قانون نفر سوم اضافه” است که بر اساس آن اگر در روسیه ۲ کمپانی داخلی بتوانند یک دارو را تولید کنند دیگر هیچ شرکت خارجی نمی‌تواند آن دارو را وارد بازار کند.
شرکت‌های ایرانی هم می‌توانند در تمام مناقصه‌ها شرکت کنند، به شرطی که داروهای آن‌ها در روسیه به ثبت رسیده باشد.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.