صفحه‌اصلی اخبار فروش مجله به نفع بیماران خاص/دستان خیر مطبوعات در کمک به بیماران

فروش مجله به نفع بیماران خاص/دستان خیر مطبوعات در کمک به بیماران

28
0
اشتراک‌گذاری

سبحان طباطبائی- سردبیر مجله گاهنامه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آبادان به خبرنگار خاص پرس اظهار داشت: “صدای دانشجو” یک گاهنامه‌ی دانشجویی در چهار بخش فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و دانشجویی است که از یک سال گذشته، کار خود را شروع کرده است و درحال حاضر به صورت چاپی و پی‌دی‌اف در دانشگاه علوم پزشکی آبادان منتشر می‌شود.

اسپانسر چاپ و مسئول طراحی این گاهنامه دانشجویی، دانشگاه علوم پزشکی آبادان است.

پس از آنکه شماره یک و دو این مجله به صورت رایگان توزیع شد و با توجه به محدودتر شدن بودجه دانشگاه، مشکلاتی پیش آمد ازجمله اینکه هزینه‌های چاپ مجله، نباید بیش از یک مقدار مبلغ خاصی می‌شد.(هزینه چاپ حدود ۱۰۰ نسخه).

وی افزود: تصمیم براین شد که تعداد ۱۰۰ نسخه چاپی فروخته شود؛ بعد از بحث و همفکری، توافقی شد که عواید فروش این مجلات علیرغم اینکه مبلغ زیادی نمیشود، صرف یک کار خیر مرتبط با حوزه درمان شود. از این رو، اسم طرح فروش را طرح «یک تیر و دو نشان» انتخاب کردیم بدین منظور که مخاطب ضمن مطالعه، در یک کار خیر نیز مشارکت می‌کند.

عواید فروش شماره چهارم، در حدود دویست و پنجاه هزار تومان بود که به انجمن اتیسم اهواز و برای کمک به بیماران اتیستیک پرداخت شد. درحال حاضر شماره چهارم این مجله با همان قیمت پایه دو هزار تومان آماده چاپ شده است تا پس از جمع‌آوری عواید فروش، در خدمت گروه دیگری از بیماران خاص قرار بگیرد.

به دلیل افزایش قیمت کاغذ و ثابت ماندن بودجه نشریه، شمارگان نسخه چاپی به زیر ۱۰۰ می‌رسد که البته توزیع شماره قبلی نشان داد به دلیل تخصیص این مبلغ به خیریه، دانشجویان هزینه‌ای بیشتر از قیمت پایه پرداخت می‌کنند.

لازم به ذکر است؛ مدیر مسئول مجله “صدای دانشجو” آقای محمد حلیچی است. صدای دانشجو در شبکه‌های اجتماعی نیز فعال بوده و کانال تلگرامی صدای دانشجو، بخش عمده رسالت انعکاس صدای دانشجوهای دانشگاه در خصوص مشکلاتشان را برعهده دارد.

تلگرام: @NSDAUMS

اینستاگرام: @NSD_AUMS

 

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.