صفحه‌اصلی اخبار گزارشی از ضیافت افطار بنیاد امور بیماریهای خاص

گزارشی از ضیافت افطار بنیاد امور بیماریهای خاص

68
0
اشتراک‌گذاری

به گزارش خاص پرس؛ بنیاد امور بیماری‌های خاص هرساله همزمان با نیمه رمضان و روز تولد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)، مراسم افطاری و جشن به مناسبت این روز بزرگ را برای خیرین برگزار می‌کند.

 

امسال نیز این ضیافت افطاری، پنجشنبه شب (۱۰ خرداد)در سالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، با حضور جمع کثیری از مهمانان برگزار شد و در این روز میلاد با سرسعادت،یاوران بنیاد گردهم آمدند تا دست سخاوت بگشایند.

 

طبق سنت هر سال بانوان گروه حمایت از بیماران سرطانی،هزینه ضیافت افطاری بنیاد امور بیماری‌های خاص را برعهده دارند تا از محل فروش بلیط‌های مراسم در ساخت مرکز جامع سرطان بنیاد امور بیماری‌های‌ خاص مشارکت نمایند.

 

همزمان با ضیافت افطار، بازارچه‌ای هم توسط بنیادامور بیماری‌های خاص بر‌پا می‌شود تا خیرین با خرید کالا نیز،حامی بیماران باشند.

 

همچنین مراسم فروش سیب پس از صرف افطار در سالن همایش برگزار شد تا خیرین با همت عالی خود همواره پشتیبان بیماران خاص باشند. این مراسم بدین گونه است که خیرین سیبی را به عنوان نماد سلامتی از سبد برمی‌دارند و در مقابل مبلغی را باتوجه به وسع مالی خود به بنیاد می‌پردازند.

 

 

یکی از کارهای ارزنده‌ای که در حاشیه ضیافت افطار بنیادامور بیماری خاص، برگزار می‌شود،ایستگاه سنجش سلامت است

 

در این پایگاه یکسری خدمات ارائه شد که عبارتند از:

🔸غربالگری قند خون به همراه ویزیت پزشکان صدمطب دیابتی

🔸غربالگری فشارخون

🔸غربالگری سرطان پستان و آموزش خودآزمایی

🔸غربالگری سرطان پروستات و انجام آزمایش psa

🔸ویزیت متخصص زنان

🔸مشاوره تغذیه و رژیم درمانی توسط کارشناس تغذیه

🔸مشاوره روانشناسی توسط دکترای روانشناسی بالینی

🔸غربالگریHIV،باکمک باشگاه یاران مثبت انجمن سلامت خانواده ایران و ارائه جواب آزمایش بدون فوت وقت

 

گفتنی است پس از سرف افطار و شام،این مراسم با حضور مجری محبوب مسعود روشن پژوه انجام شد.

 

سخنرانی دکتر ناصر مهدوی

 

در ابتدای برنامه دکتر ناصر مهدوی،استاد دانشگاه در جمع خیرین بنیاد امور بیماری‌های‌ خاص سخنرانی کرد که بخشی از صحبت‌های ایشان بدین صورت است: نیکوکاری توفیقی است که خداوند به برخی از انسانها مرحمت می‌کند و از اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که به تدبیر کسانی که بر سر قدرت نشسته‌اند چندان امیدی نیست و با کمک انسانهای خیر و نیکوکار باید به یاری یکدیگر شتافت، اظهار تأسف میکنم.

 

هدف از ارسال پیامبران ایجاد نرمی و درک همدردی در دل انسان‌ها است و خداوند به پیامبر می‌فرماید:«با تمام عظمتی که داری اگر قلبت سرشار از محبت نبود،هرگز در انجام رسالت موفق نمی‌شدی و محبتی که بر قلبت نشسته،عالی ترین و اصلی ترین و واقعی‌ترین رحمتی است که خداوند نصیب تو کرده است.» محبت کردن ویژگی دلهای والاست و شفت ورزیدن ویژگی انسانهای فرزانه می‌باشد.

 

روح دیانت زمانی اتفاق می‌افتد که قلبهای انسانها نسبت به یکدیگر مهربان شود. خدا اگر بخواهد کسی را دوست بدارد، افراد را نسبت  به سرنوشت و زندگی دیگران متعهد می‌کند. این انسانها صاحب درد هستند و رنج دیگران برای آنها اهمیت دارد.

افرادی که به قیمت رنجور کردن دیگران خودشان را فربه می‌کنند و برحقوق دیگران می‌تازند و مال خود را افزون می‌کنند، منفور ترین انسانهایی هستند که پا به عرصه آفرینش می‌گذارند و این افراد با تمام دارایی و شکوه خود در قیامت تنها و تهی محشور خواهند شد و برعکس کسانی که در دلشان درد است و عاشقانه به انسانهای دیگر نگاه می‌کنند و بدون مُزد و بی‌منت بر سر دیگران شادی می‌آفرینند، والاترین انسانهایی هستند که خداوند آفریده است.

 

سخنران مراسم در پایان صحبت‌های خود یادآور شد:«راه بهشت از مسیری می‌گذرد که ما به انسانهای دیگر رحم کنیم. اگر صد سال عبادت کنید ولی دل کسی را بسوزانید و حتی نسبت به رنج دیگران بی‌اعتنا باشیم شاید راه بهشت برای ما بسته باشد. راه بهشت پشت درخانه ی همسایه است.»

 

وقتی در چهره غمناک تبسمی بیافکنید وقتی در قلب شکسته امیدی ایجاد کنید آنجا خدا حاضر می‌شود. اگر زندگی ارزش و معنایی دارد معنای آن در مهربانی و شفقت و گرفتن دست انسانها بدون ترحم و بدون منت است و تنها به این جهت که بیماران  به ما نیاز دارند.

 

شکستن قلک‌ها

 

در بخش بعدی برنامه، قلک‌هایی که توسط خیرین پُر شده بود توسط کودکان حاضر در این مراسم شکسته شد تا کودکان نیز کمک به دیگران را یاد بگیرند و یکسری قلک خالی فروخته شد تا سال آینده در چنین مراسمی شکسته شود.

 

در ادامه این مراسم اجرای طنز توسط هنرمند گرامی منوچهر آذری، اجرای موسیقی کُرمانجی توسط محسن میرزازاده، اجرای دو ترانه توسط مهرداد یکتا، اجرای برنامه طنز برای کودکان، اجرای استندآپ کمدی توسط رضا مهدی نیا و اجرای کنسرت گروه آذری، لحظات شادی را برای مهمانان فراهم آورد.

 

 

 

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.