صفحه‌اصلی داروها و مکمل ها کاهش قابل توجه طول عمر بیماران سرطانی با تجویزفراوان آنتی‌بیوتیک

کاهش قابل توجه طول عمر بیماران سرطانی با تجویزفراوان آنتی‌بیوتیک

3
0
اشتراک‌گذاری

نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است که طول عمر بیماران سرطانی که تحت تازه ترین درمان های سرطان قرار دارند و داروهای آنتی بیوتیک نیز مصرف می کنند، نصف بیماران سرطانی است که آنتی بیوتیک مصرف نمی کنند.

🔸آنالیز بیش از ۳۰۰ بیمار در بیمارستان ‘کریستی’ منچستر نشان داد که آنتی بیوتیک ها باکتری های مهم روده را برای مبارزه با سرطان از بین می برند، به همین دلیل به پزشکان خانواده هشدار داده شده است که قبل از تجویز آنتی بیوتیک ها ‘ به بیماران ‘به دقت فکر کنند’.

🔸محققان در این مطالعه داده های ۳۰۰ بیمار مبتلا به ملانوم، سرطان کلیه و سرطان غیر سلول کوچک ریه (Non-small cell lung cancer) را که با داروهای ایمونوتراپی در فاصله زمانی میان سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ تجزیه و تحلیل کردند.میزان زنده ماندن در میان بیمارانی که آنتی بیوتیک مصرف می کردند (در هر مرحله ای از دو هفته قبل از آغاز درمان سرطان گرفته تا شش هفته بعد از درمان) با بیمارانی که هیچ آنتی بیوتیکی مصرف نمی کردند، مقایسه شد.

🔸 این مطالعه نشان داد، بیمارانی که آنتی بیوتیک مصرف می کردند بطور متوسط ۳۱۷ روز زنده ماندند، درحالیکه افرادی که آنتی بیوتیک مصرف نمی کردند ۶۵۱ روز زنده ماندند. در ضمن افرادی که آنتی بیوتیک برای یک دوره طولانی تر مصرف کرده بودند و یا انواع چندگانه این دارو را دریافت کرده بودند میزان بقای کمتری داشتند و فقط ۱۹۳ روز زنده ماندند.

🔸این مطالعه در نشست انجمن آنکولوژی بالینی آمریکا در شیکاگو ارائه شد.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.