صفحه‌اصلی اخبار آرامش بر بازار دارویی کشور حاکم است؟!

آرامش بر بازار دارویی کشور حاکم است؟!

29
0
اشتراک‌گذاری

خاص پرس: در حالی که در روزهای اخیر خبرهای فراوانی درمورد کمبود دارو بیماران خاص و گرانی برخی از اقلام دارویی منتشر شده بود امروز مدیر کل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت اعلام کرد که آرامش در بازار دارویی کشورحاکم است.

محمد توکلی گفت:«داروخانه‌های خصوصی شهر تهران و مراکز استان‌ها رصد شده و گزارش کمبودهای دارویی به صورت هفتگی ثبت می‌شود. همچنین تمام بیمارستان های دولتی و غیردولتی کشور نیز به صورت هفتگی مورد بازرسی و نظارت قرار گرفته و میزان دارو و تجهیزات آنها پایش می شود.»

به گفته او دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، براساس تماس ها و شکایات مردم در سامانه ۱۹۰، اقدام به پیگیری کرده و مواردی که مبنی بر کمبود دارو و تجهیزات بوده را پایش می‌کند.

توکلی گفت: «علاوه بر این‌ها، تمام شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی کشور موظف به بازخوانی وضعیت خود هستند، به این معنا که مثلا یک شرکت دارویی اعلام می‌کند چه میزان دارو در انبار، چه میزان دارو در سطح عرضه، چه میزان دارو در گمرک بوده و چه داروهایی سفارش داده شده و سفارشات دارویی چه زمانی تحویل شرکت داده خواهد شد؛ در واقع بر مبنای بازخوانی‌ها، پیش بینی می‌شود که مثلا تا یک ماه آینده کمبودی به وجود خواهد آمد یا نه و کدام اقلام در معرض کمبود و عدم تامین توسط شرکت‌ها هستند.»

این توضیحات در حالی از سوی مدیر کل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت ارایه شد که در هفته های گذشته رئیس انجمن هموفیلی ایران اعلام کرد که برخی از اقلام دارویی این بیماران، از سوی شرکت های پخش در اختیار داروخانه های دانشگاه های علوم پزشکی قرار نمی گیرد. همچنین برخی از بیماران تالاسمی نیز در خصوص کمبود برخی از اقلام دارویی خود در داروخانه ها شکایت داشتند.

حال باید دید تمهیدات جدید وزارت بهداشت می تواند مشکلات دارویی بیماران خاص را مرتفع کند.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.