اشتراک‌گذاری

خاص پرس: سهم سازمان بیمه سلامت ایران برای بیماران دیالیزی درسال ۹۶ بیش از ۴۰۰ میلیارد و ۱۷۴میلیون تومان است.

به گفته حنان حاج محمودی، مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران تعداد ۸ قلم دارو در بسته خدمتی دارویی بیماران همودیالیز بدون فرانشیز (به صورت رایگان) قراردارد و بیماران و متقاضیان می توانند از این خدمت دارویی بهره مند شوند.

براساس آمار سال ۹۶، حدود ۳۰ هزار بیمار دیالیز خونی در کشور وجود دارند که این بیماران در ۵۵۳ بخش دیالیز خدمات دیالیز خونی را دریافت می‌کنند. ۷۲ درصد مراکز دیالیز خونی کشور در فضای دانشگاهی و بیمارستان‌های دانشگاهی قرار دارند، ۲۰ درصدشان در بخش خصوصی و هشت درصد آنها هم خیریه هستند.

به گزارش ایسنا مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: درحوزه دیالیز صفاقی نیز هزار و ۶۰۰ بیمار در ۷۰ بخش خدمت دریافت می‌کنند. خوشبختانه ارائه خدمات دیالیز مزمن در کشور در همه بخش‌ها به صورت صد در درصد رایگان انجام می‌شود. اکنون همه این بار مالی به دولت و بیمه ها تحمیل می‌شود و برای بیماران رایگان است، اما اگر نتوانیم این بیماری را کنترل و از آن پیشگیری کنیم، افزایش این بیماری بار مالی سنگینی را به کشور تحمیل خواهد کرد.

حاج محمودی با اشاره به اینکه برای آموزش به بیماران و نیز گروه ارائه ‌دهنده خدمت اقداماتی گسترده و فراگیر انجام می‌شود، افزود: ارائه آموزش به ارائه‌کنندگان خدمت دیالیز و بیماران آن لازم و ضروری است. تنها راه کنترل این بیماری بهبود خدمات پیشگیرانه و عزم همگانی مردم برای انجام آزمایشهای دورهای است. هموطنان باید برای پیشگیری از بروز این بیماری به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند و از خدمات رایگان پیشگیرانه و آزمایش قند و خون بهره‌مند شوند؛ چرا که به هر حال پیشگیری همیشه بهتر از درمان است.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.