صفحه‌اصلی اخبار اعلام اسامی واردکنندگان تجهیزات پزشکی با ارز ۴۲۰۰ تومان

اعلام اسامی واردکنندگان تجهیزات پزشکی با ارز ۴۲۰۰ تومان

9
0
اشتراک‌گذاری

خاص پرس: وزارت بهداشت از بانک مرکزی خواسته است تا اسامی افرادی را که با ارز ۴۲۰۰ تومانی، تجهیزات پزشکی وارد کرده اند را اعلام کند.

این درخواست در حالی مطرح شد که در روزهای گذشته عنوان شده بود که این وزارت خانه با ۱۸میلیون یورو ارز دولتی خودرو سواری وارد کرده است. موضوعی که روابط عمومی وزارت بهداشت آن را قویا تکدیب کرد و گفت که تنها خودرویی که وارد کرده است، آمبولانس برای مناطق برف‌خیز و صعب‌العبور بوده است. گرجه برخی از منتقدان مدعی هستند که در لیست واردات این وزارت خانه به جای تعرفه آمبولانس، تعرفه «خودروی بنزینی با حجم موتور کمتر از ۲هزار سی‌سی» ثبت شده است.

با بالا گرفتن این انتقادات ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت دیروز با حضور در بخش خبری ساعت ۲۱ شبکه یک سیما با بیان اینکه در مورد دارو، سه گروه مجاز با حضور در شهرستان ها قیمت داروها را کنترل می کنند، گفت: در حوزه تجهیزات پزشکی قبلا کمبودهایی داشتیم اما اکنون از بانک مرکزی درخواست کردیم اسامی افراد دریافت کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی را اعلام کند.

او ادامه داد: محرومیت از تخصیص ارز دولتی، برخورد سازمان تعزیرات و محرومیت از واردات از جمله اقداماتی است که با متخلفان صورت می گیرد.

حریرچی با بیان اینکه بیمارستان های دولتی و خصوصی خریدار عمده تجهیزات پزشکی هستند، اضافه کرد: این بیمارستان ها مکلفند همه تجهیزات پزشکی لازم را تهیه کنند و نباید بیماران را برای تهیه این تجهیزات به بیرون از بیمارستان بفرستند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: به پشتوانه دولت، مجلس و قوه قضائیه قاطعانه ترین برخورد را برای حفظ سلامت مردم ایران انجام می دهیم.

او با اشاره به اینکه بازار را کنترل می کنیم، گفت: از طریق نرم افزاری به انبار همه شرکت های دارویی دسترسی داریم و ذخیره دارویی را تکمیل کردیم.

سخنگوی وزارت بهداشت، درباره لیست کالاهایی که برای چند بار مصرف مجاز شدند، گفت: اصل بر استفاده مجدد از تجهیزات پزشکی مانند قیچی و پنس است و بعد از استفاده استریل می شوند و سازمان غذا و داروی امریکا هم در این زمینه ها مجوز داده است.

حریرچی تاکید کرد: هیچ کدام از وسایلی که اکنون استریل می کنیم وسیله ای نیست که در امریکا یا اروپا استریل نشود اما برخی از شرکت های واردکننده می گویند شما این تجهیزات را یک بار مصرف کنید و دور بیاندازید تا ما به شما بفروشیم، مردم به این موضوع توجه کنند.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.