صفحه‌اصلی انتخاب سردبیر کودکان اتیستیک را دریابیم

کودکان اتیستیک را دریابیم

36
0
اشتراک‌گذاری

خاص پرس: اینجا مرکز آموزشی و توانبخشی پویندگان مهر واقع در منطقه پونک تهران است. مرکزی که با هدف حمایت، آموزش و توانبخشی کودکان و نوجوانان مبتلا به اختلال اتیسم از سوی چند تن از شهروندان فعال در این حوزه و با حمایت و مساعدت بنیاد امور بیماری‌های خاص تاسیس شده است.

هزینه‌های آموزش به کودکان اتیستیک چنان زیاد است که اغلب خانواده‌ها در کشور توان پرداخت آن را ندارند. این در حالی است که بیشتر کودکان اتیسمی برای تخفیف علایم اختلال خود باید آموزش‌های مختلف در سطوح متفاوت را دریافت کنند.

خیلی از این کودکان حتی با دریافت آموزش‌های لازم در سنین پایین‌تر می‌توانند زندگی عادی مانند دیگر کودکان داشته باشند. اما متاسفانه مراکز توانبخشی این کودکان محدود و به دلیل عدم حمایت بیمه‌ها، پرداختی خانواده‌ها سرسام‌آور است. در این شرایط بسیاری توان ادامه آموزش به کودکان‌شان را ندارند و گاهی نصفه و نیمه آن را انجام می‌دهند.

از سوی دیگر همین خدمات گران قیمت در شهرهای محروم وجود ندارد و در شهرهای بزرگی چون تهران نیز کم و محدود است.

گفته می شود در هر شصت و هفت تولد یک نفر مبتلا به اختلال اتیسم است. در ایران هر سال بین هفت تا ده هزار کودک اتیستیک به دنیا می‌آید‌.

هزینه آموزش به کودکان اتیستیک در هر ماه حداقل سه و نیم میلیون تومان است.

ما در بنیاد امور بیماری‌های خاص قصد داریم با مساعدت و همراهی شما عزیزان ضمن گسترش مراکز توانبخشی اتیسم، خدمات رایگان به گروه های محروم و ارزان قیمت به سایر گروه ها را فراهم آوریم. مرکز آموزش و توانبخشی پویندگان مهر نیز به عنوان نخستین مرکزی است که بنیاد امور بیماری‌های خاص با این هدف راه اندازی کرده است و امید است در مدت کوتاهی بتوان این خدمات را در سراسر کشور گسترش داد.

شماره حساب سیبا بانک ملی برای واریز کمک های مردمی:
۰۱۱۰۱۰۳۴۳۴۰۰۰

آسان پرداخت کنید:
http://www.cffsd.org/pages/donate

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم.
بنیاد امور بیماری‌های خاص

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.