صفحه‌اصلی اخبار حضور حداکثری ورزشکاران خاص در المپیاد جهانی نیوکاسل انگلستان

حضور حداکثری ورزشکاران خاص در المپیاد جهانی نیوکاسل انگلستان

2
0
اشتراک‌گذاری

خاص پرس: دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا گفت: ۳۱ استان فعال داریم، اکثریت با حضور رئیس هیئت اداره می شوند مطمئن هستم به زودی جزو بهترین هیئت ها کشور خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری برنا، فرهادی زاد در حاشیه مجمع انتخاب رئیس هیئت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا خراسان رضوی که در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد در خصوص اعزام های برون مرزی این فدراسیون گفت: هر دو سال یکبار یک رویداد بین المللی در قالب مسابقات جهانی داریم که به جز این در رویداد دیگری شرکت نمی کنیم.

دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا افزود: به دلیل محدود بودن مسابقات برون مرزی و بین المللی فعالیت های ورزشی را در داخل کشور افزایش دادیم و رشته های بیشتری به پیوند اعضا، تالاسمی،هموفیلی دیابت و ام اس اضافه کردیم.

وی از فراهم کردن حضور حداکثری ورزشکاران در فضای قهرمانی و جشنواره ها خبرداد و گفت: متاسفانه رویدادهای بین المللی ما هر دوسال یک بار برگزار می شود، تلاش داریم ورزشکاران بتوانند حضور بیشتری در برنامه ها و رقابت های مختلف داشته باشند.

فرهادی زاد تصریح کرد: سال آینده المپیاد جهانی در شهر نیوکاسل انگلستان برگزار خواهد شد مسابقات انتخابی را آغاز کردیم و اردوهای آمادگی به زودی برگزار می شود. در اردو ها تلاش داریم ورزشکاران برتر را شناسایی و به مسابقات اعزام کنیم.

دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا درباره تعداد اعزامی به مسابقات جهانی بیان کرد: سعی می کنیم تعداد استاندارد در رده های سنی مختلف را اعزام کنیم اما امیدوارم در خصوص گرفتن ویزا دچار مشکل نشویم دور گذشته در مالاگا اسپانیا ما ۱۱۸ نفر را هماهنگ کردیم. اما اسپانیا ویزای شصت نفر را داد؛ امیدوارم در نیوکاسل بچه های بیشتری حضور داشته باشند.

وی درباره فعالیت هیئت های کشور گفت: ۳۱ استان فعال داریم، اکثریت با حضور رئیس هیئت اداره می شوند ،یکی یا دو هیئت با سرپرست اداره می شود که به زودی مجمع انتخابی برگزار می کنیم. همه ساله ارزیابی داریم و با هیچ استانی تعارف نداریم دو سال است خوزستان و اصفهان استان های برتر هستند، زنجان و سمنان هم فعالیت خوبی شروع کردند و مطمئن هستم به زودی مشهد با توانی که دارد جز بهترین ها خواهد بود.

فرهادی زاد همچنین درباره تعداد نفرات ورزشکاران سازمان یافته کشور و تمهیداتی که برای بانوان و آقایان وجود دارد؛ توضیح داد: آماری که از ثبت نامی ها در سایت و مسابقات قهرمانی کشور وجود دارد حدود ۶ تا ۷ هزار نفر است. تفاوتی میان بانوان و آقایان نیست بانوان در همه رشته های ورزشی به غیر از شنا فعالیت دارند.

دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا خاطرنشان کرد: سه سال پیش بحث اعتبارات فدراسیون بسیار محدود بود اما دکتر هاشمی که رئیس فدراسیون شدند اعتبارات دوبرابر شد، جزو فدراسیون هایی هستیم که رقم خوبی از وزارت ورزش دریافت و یک مبلغ قابل توجهی از کمیته المپیک دریافت می کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه جز رشته های المپیکی نیستیم اما نکته حایز اهمیت اینجاست که به دلیل اینکه هیئت های ما یک متر فضای ورزشی هم ندارند ما به سرعت به دنبال عقد قرارداد با فدراسیون ها بودیم که به شدت جواب داد. فدراسیون ها در زمینه صدور کارت و اردو های ورزشی کمک می کنند.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.