صفحه‌اصلی اخبار دهمین نشست پزشکان طرح «۱۰۰ مطب دیابتی»

دهمین نشست پزشکان طرح «۱۰۰ مطب دیابتی»

9
0
اشتراک‌گذاری
خاص پرس. صد مطب دیابتی

خاص پرس: دهمین نشست پزشکان طرح «۱۰۰ مطب دیابتی» با موضوع دیابت و بیماری‌های قلبی و عروقی فردا پنج شنبه در محل آرشیو استاد ملی برگزار می شود.

این طرح که در سال ۹۴ از سوی بنیاد امور بیماری های خاص و با همکاری پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم در قالب یک پروژه ملی راه اندازی شد فردا دهمین نشست خود را برای آموزش هر چه بیشتر به پزشکان برگزار می‌کند.

بررسی ها نشان می دهد وضعیت دیابت در ایران رو به وخامت است به طوری که پیش بینی افزایش ۸۷ درصدی بیماران دیابتی تا سال ۲۰۳۰، پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم و بنیاد امور بیماری های خاص را بر آن داشت تا با راه اندازی، تجهیز و آموزش ۱۰۰ مطب پزشکی به عنوان مراکز تشخیص، پیشگیری و شناخت بیماری دیابت را در دستور کار خود قرار دهد و اقداماتی را برای کنترل این بیماری انجام دهد.

هدف اصلی بنیاد امور بیماری های خاص از اجرای این طرح، بهره مندی بیماران دیابتی از روش های مراقبتی پیشگیری عوارض و کنترل بیماری، از طریق راه اندازی تجهیز و آموزش پزشکان در ۱۰۰ مطب دیابتی است.

اصلاح وضعیت درمان در ایران، بهبود و کاهش هزینه های مرتبط با دیابت، تغییر نگرش و اصلاح سبک زندگی و در نهایت ارائه مدل جدید دیابت را از دیگر اهداف این طرح است.

به همین منظور فردا پنجشنبه ۱۱ مرداد ساعت ۸:۳۰ تا ۱۴ دهمین نشست پزشکان طرح «۱۰۰ مطب دیابتی» با موضوع دیابت و بیماری‌های قلبی و عروقی در بلوار میرداماد، خیابان رازان جنوبی آرشیو اسناد ملی برگزار می شود.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.