صفحه‌اصلی اخبار بیماران هموفیلی هشترود، فاکتور انعقادی ندارند

بیماران هموفیلی هشترود، فاکتور انعقادی ندارند

6
0
اشتراک‌گذاری
کمبود فاکتور انعقادی

خاص پرس: در حالی که گفته می شود کمبود انعقادی هشت برای بیماران هموفیلی وجود ندارد. اما بیماران در تامین این دارو مشکل دارند.

«اکرم طبقچی»، مدیر کانون هموفیلی آذربایجان‌شرقی به ایسنا گفت: نوسانات ارزی، مشکل خاصی برای فاکتورهای انعقادی مورد استفاده بیماران هموفیلی پیش نیاورده است، بلکه مشکل ما، مابه‎التفاوت قیمت و عملکرد بیمه است که بیماران هشترودی را با مشکل مواجه کرده است.

او ادامه داد: با کمبود فاکتور مواجه نیستیم، بلکه بیمه‌‏ها به تعهدات خود در قبال پرداخت مابه‎التفاوت داروها عمل نکرده و باعث می‎شوند تا توان خرید داروخانه‎ها پایین بیاید و یا از تحویل دارو به بیمار امتناع کنند.

مدیر کانون هموفیلی آذربایجان‌شرقی گفت: این مشکل در شهرستان هشترود به قدری تشدید شده که هموفیلی‎های هشترود برای دریافت فاکتور با پیمودن مسافتی طولانی به تبریز مراجعه می‎کنند.

هموفیلی نوعی اختلال انعقاد خون است که در آن مدت زمان خونریزی نسبت به افراد سالم بیشتر بوده و خون این افراد به اندازه‎ی کافی فاکتور انعقادی (هشت و ۹) ندارد.

بدن انسان ۱۳ نوع فاکتور انعقادی خون دارد که سبب لخته شدن خون و قطع خونریزی می‎شود و کمبود هر یک از آن‎ها موجب اختلالاتی در بدن فرد می‌شود که هموفیلی نوع A و B، فون ویلبراند و اختلال پلاکتی از آن دسته هستند.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.