صفحه‌اصلی اخبار فاطمه هاشمی: اثر بخشی برخی داروهای داخلی کم است

فاطمه هاشمی: اثر بخشی برخی داروهای داخلی کم است

20
0
اشتراک‌گذاری
داروخانه هلال احمر

خاص پرس: این روها مسئولان وزارت بهداشت از تکذیب اخبار مربوط به کمبود دارو و همچنین کیفیت داروی داخلی سخن می گویند. این در حالی است که بیماران خاص بزرگترین معترضان این ادعا هستند و معتقدند نه تنها برخی داروها داخلی اثر بخشی لازم را ندارد که برخی از همین ها نیز در بازار دارویی با کمبود روبروست.

فاطمه هاشمی رئیس بنیاد امور بیماری های خاص در گفت و گو با انصاف نیوز گفت: داروی دسفرال بیماران تالاسمی ۵۰ هزارتومان شد که آن هم غیرقانونی بود، چرا که که براساس قانون باید تمام داروهای تالاسمی رایگان باشد. اما حال بیماران برای همین دارو، ۵۰۰ هزارتومان پرداخت می‌کنند!

او در پاسخ به سوالی درمورد احتمال احتکار دارو، گفت: درمورد احتکار اطلاعاتی ندارم، ولی می‌دانم بعضی از داروهای بیماران سرطانی گران شده است.

هاشمی از دلیل عدم رضایت بعضی بیماران از داروهای داخل گفت: «تولید داخل وجود دارد ولی بعضی بیماران راضی نیستند که حق هم با بیمار است؛ اثر داروها کم است.

رئیس بنیاد بیماری‌های خاص در پاسخ به این سوال که «آیا کارخانه‌های داروسازی داخلی امکان تامین داروهای بیماران خاص را دارند؟»، گفت: در حال حاضر باتوجه به مشکلاتی که برای کارخانه‌های داخلی پیش آمده امیدواریم تا ماه‌های آینده دارو تامین شود. بر اساس پیگیری‌های ما قول داده‌اند تا ماه‌های آینده مشکلی پیش نیاید.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.