صفحه‌اصلی مهم ترین ها رئیس بنیاد بیماری های خاص خبر داد: مرکز درمانی بیماران خاص...

رئیس بنیاد بیماری های خاص خبر داد: مرکز درمانی بیماران خاص شهر بابک تا پایان سال

35
0
اشتراک‌گذاری

خاص پرس: فاطمه هاشمی، رئیس بنیاد بیماری های خاص دیروز به شهر بابک استان کرمان سفر کرد تا با بازدید از مرکز درمانی در حال ساخت بیماران خاص شهر بابک و بازدید از مراکز درمانی این شهر در جریان امکانات بیماران خاص این شهر قرار گیرد.

او در سفر به استان کرمان پس از بازدید از مرکز بیماران خاص شهرستان رفسنجان عازم شهربابک شد و از مرکزی که بنیاد امور بیماری های خاص برای بیماران این شهرستان می سازد و بیمارستان ولی عصر (عج) این شهرستان بازدید کرد.

به گفته فاطمه هاشمی، رئیس بنیاد امور بیماری های خاص مرکز درمانی بیماران خاص شهر بابک تا پایان سال افتتاح خواهد شد و امکانات مناسبی را در اختیار این بیماران خاص قرار خواهد داد.

رئیس بنیاد امور بیماری های خاص همچنین در جریان بازدید از این مرکز به ایرنا گفت: باید این الگو پیاده سازی شود که بیمارستان ها با مراکز خیریه ارتباط تنگاتنگ داشته باشند تا شاهد بهره برداری بهینه از امکانات و نیروی انسانی موجود باشیم.

فاطمه هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان و مرکز بیماری‌های خاص شهرستان شهربابک گفت: مراکز درمانی باید از توان خیریه ها استفاده کنند در حالی که اکنون این مهم مورد بی توجهی قرار گرفته است.

او با بیان اینکه اعتماد مردم به بخش دولتی کم شده است،ادامه داد: برنامه و رویکردها با تغییر مدیران تغییر می‌کند و هدف خیران تامین نمی شود.

رئیس بنیاد بیماری‌های خاص با اشاره به ساخت مجتمع‌های درمانی خیر ساز در کشور اظهار داشت: تامین نیروی انسانی نخستین نیاز برای بهره‌برداری مجتمع درمانی است.

او به احداث مرکز درمانی بیماران خاص شهربابک اشاره کرد و افزود: باید تفاهم نامه ای با دانشگاه علوم پزشکی کرمان به منظور جلب کمک های مسئولان و خیران در زمینه اداره این مجموعه داشته باشیم.

رئیس بنیاد امور بیماری های خاص با بیان اینکه وسایل مورد نیاز بخش دیالیز شهربابک تامین خواهد شد گفت:مرکز شیمی درمانی نیز در مرکز خیریه بیماران خاص شهربابک بهزودی راه اندازی می شود.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان با اشاره به اینکه تولیت سلامت با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است،گفت : ۳۰ درصد امور مربوط به بهداشت و درمان می تواند توسط وزارتخانه تامین شود و به حضور خیرین در این عرصه هم نیاز جدی داریم.

مرتضی هاشمیان، رئیس بیمارستان ولی عصر (عج)از بنیاد بیمارهای خاص به عنوان بهترین گزینه برای جلب کمک های خیرین در بخش بهداشت و درمان نام برد و اظهار داشت: با هماهنگی و همراهی مسئولان و خیرین از درد و رنج بیشتر بیماران جلوگیری می شود.

رئیس بیمارستان ولی عصر (عج) شهربابک نیز با بیان اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از عهده بسیاری از هزینه ها بر نمی آید گفت: انتظار می رود خیران در راستای تامین هزینه ها و همچنین تهیه امکانات بخش درمان را کمک کنند.

ناصر مرتضی زاده خواستار کمک های بنیاد بیماری های خاص در راستای تامین تجهیزات بیمارستان شهربابک شد.

او کمبود نیروی انسانی را یکی از مشکلات بخش درمان شهربابک عنوان و تصریح کرد: بسیاری از نیروی انسانی این مجموعه بازنشسته شدند و برخی دیگر در شرف بازنشستگی قرار دارند.

رئیس بیمارستان ولی عصر (عج) شهرستان شهربابک ادامه داد: حدود ۴۰ بیمار دیالیزی در شهربابک وجود دارد که فقط ۲۱ نفر از آنان در این شهرستان دیالیز می شوند بقیه به سایر شهرستان ها و استانها مراجعه می کنند.

فرماندار شهربابک نیز گفت: این شهرستان از نظر موقعیت جغرافیایی در استان کرمان جایگاه خوبی دارد و یکی از سرمایه های این شهرستان نیروی انسانی متخصص است.
علی اسدی افزود: ۵۰۰ تا ۶۰۰ پزشک متخصص استان و کشور از شهرستان اهالی شهربابک هستند.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.