صفحه‌اصلی مهم ترین ها بنیاد امور بیماری های خاص به مناسبت روز جهانی دیابت برگزار کرد:...

بنیاد امور بیماری های خاص به مناسبت روز جهانی دیابت برگزار کرد: نشست آموزشی و غربالگری دیابت

2
0
اشتراک‌گذاری

خاص پرس: امسال همزمان با ۱۴ نوامبر روز جهانی دیابت، بنیاد امور بیماری‌های خاص نیز برای اطلاع رسانی و آموزش هر چه بهتر عموم مردم نشست آموزشی را در دو منطقه از تهران برگزار کرد.

هلیا براتی کارشناس واحد آموزش و پژوهش بنیاد امور بیماری‌های خاص در این باره گفت: به مناسبت هفته دیابت بنیاد امور بیماری های خاص برنامه های غربالگری قند خون ،نشست‌های آموزشی با موضوع پیشگیری و کنترل دیابت و همچنین مشاوره پزشک دیابت را در نقاط متعددی از شهر تهران و سایر نقاط کشور برنامه‌ریزی کرده است.

سخنرانان این مراسم در خصوص تقویت نقش خانواده در مدیریت، مراقبت، پیشگیری و آموزش دیابت تاکید کردند.

دکتر جعفر اکبری سخنران نشست آموزشی روز جهانی دیابت در شرکت بهره برداری مترو تهران ضمن ارائه آمار از دیابت کشور درباره افسردگی و دیابت سخن گفت. او با بیان اینکه یکی از عوامل ابتلا به دیابت افسردگی است، گفت: شیرینی باعث بروز چاقی و چاقی باعث دیابت می شود.

دکتر غلامپور سخنران مراسم روز جهانی دیابت در سالن اجتماعات شهرک امید نیز با بیان اینکه ۸۰ درصد می توان از بروز دیابت نوع دو پیشگیری کرد به بیان علایم پیش دیابت اشاره و به نقش خانواده ها برای پیشگیری از دیابت در خانواده تاکید کرد.

پس از پایان این مراسم پزشکان حاضر در نشست به حاضران و علاقه مندان مشاوره هایی برای پیشگیری و مراقبت از دیابت ارایه دادند. این دو مراسم که در شهرک امید در شرق تهران و شرکت بهره برداری مترو تهران برگزار شده بود با استقبال قابل توجه ای مواحه شد.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.