صفحه‌اصلی اخبار MRI بیماران خاص بندرعباس به صورت رایگان

MRI بیماران خاص بندرعباس به صورت رایگان

2
0
اشتراک‌گذاری

خاص پرس: رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان گفت: با تفاهم نامه منعقد شده میان این دانشگاه با بیمارستان تخصصی صاحب الزمان بندرعباس، انجام MRI برای سنجش رسوب آهن در کبد و قلب بیماران خاص به صورت رایگان در این مرکز انجام می شود.

دکتر سید حسین داودی گفت: پیش از این انجام MRI برای سنجش رسوب آهن در کبد و قلب بیماران خاص هرمزگان که باید سالیانه یک بار انجام شود، در تهران انجام می شد که با تفاهم نامه منعقد شده، دیگر نیازی به مراجعه این بیماران به خارج از استان نیست.

براساس آمارهای موجود هرمزگان دارای ۲ هزار و ۷۰۸ بیمار خاص از جمله تالاسمی، هموفیلی، ام اس، دیالیزی و EB و EPS (موکوپلی ساکارید) است.

داودی خاطرنشان کرد: از این شمار ۸۲۷ بیمار به صورت شناسنامه دار از خدمات مرکز بیماران خاص ابوریحان بندرعباس استفاده می کنند و مابقی در مراکز میناب و قشم خدمت دریافت می کنند.

MRI یا روش تصویربرداری با تشدید مغناطیس (Magnetic Resonance Imaging ) یکی از روش های پیشرفته تصویربرداری پزشکی است که با استفاده از این روش می توان تصویر بافت های درونی بدن را دید و از آن طریق مشکلات و بیماری های اعضای بدن را تشخیص داد.

بیمارستان ۹۶ تختخوابی صاحب الزمان (عج) بندرعباس شامل بخش های اورژانس، اطفال، زنان و زایمان، ICU ، CCU ، مراقبت های ویژه نوزادان ، جراحی و سایر بخش ها است.

روزانه حدود ۲ هزار نفر برای درمان به بیمارستان تخصصی صاحب الزمان (عج) بندرعباس مراجعه می کنند.

ایرنا

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.