صفحه‌اصلی مهم ترین ها دو نشست آموزشی پیشگیری و کنترل دیابت در دو نقطه تهران

دو نشست آموزشی پیشگیری و کنترل دیابت در دو نقطه تهران

16
0
اشتراک‌گذاری

خاص پرس: نشست آموزشی پیشگیری و کنترل دیابت از سوی بنیاد امور بیماری های خاص همزمان در دو منطقه تهران برگزار شد.

در حالی که شمار زیادی از جمعیت کشور هر ساله به دیابت مبتلا می شوند و بسیاری از آنها در مراحل اولیه از بیماری خود آگاه نیستند، بنیاد امور بیماری‌های خاص با آغاز هفته دیابت سلسله نشست‌ها را با هدف گسترش فرهنگ پیشگیری از دیابت برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد امور بیماری های خاص ، امروز دوشنبه ۲۸ آبان ماه دو نشست این بنیاد در دو منطقه زعفرانیه تهران و محله کارون شمالی برگزار و با استقبال خوبی مواجه شد.

در نشستی که در درمانگاه خیریه عمل در منطقه زعفرانیه تهران برپا شد، دکتر مهرشاد حجازی در رابطه با کلیات دیابت، راه های پیشگیری و درمان دیابت، دیابت و نقش خانواده در پیشگیری از این بیماری و حمایت از شخص دیابتی و همچنین نحوه ورزش شخص دیابتی سخن گفت.

سخنران دیگر این مراسم خانم دکتر موسوی بود که به تشریح بروز علائم دیابت در افراد اشاره و به اهمیت پیشگیری از این بیماری و شناسایی زود هنگام آن برای جلوگیری از عوارض زیان بار آن تاکید کرد.

در حاشیه این مراسم نیز حاضران به صورت رایگان مورد تست غربالگری قند خون قرار گرفتند و مشاوره های لازم برای درمان به آنها ارائه شد.


***

در مراسم دیگری که بنیاد امور بیماری های خاص در سرای محله کارون شمالی برگزار کرد نیز سخنرانان از گستردگی دیابت در کشور سخن گفتند و هشدار دادند خانواده ها باید در محیط خانه و با برنامه ریزی درست غذایی تا حدی مانع از بروز دیابت در اعضای خانواده خود شوند.

در این نشست آموزشی دکتر مجید خوشرو از کلیات دیابت و علائم بروز آن برای حاضران در نشست گفت و آموزش های لازم را برای مقابله با بروز دیابت ارائه داد.

دیگر سخنران این نشست دکتر شراره مداح بود. او نیز درباره نقش خانواده در کنترل دیابت سخن گفت و همچنین به سوالات حاضران در سالن در خصوص دیابت پاسخ گفت.

در حاشیه این نشست ، همچنین تست غربالگری رایگان قند خون از حاضران انجام شد و در این خصوص مشاورهای لازم درمانی به افراد مشکوک به دیابت یا پیش دیابت ارائه شد.

روابط عمومی بنیاد امور بیماری های خاص نیز بروشورهای آموزشی دیابت که از سوی این بنیاد منتشر شده است را با هدف گسترش فرهنگ پیشگیری از بیماری دیابت به صورت رایگان در اختیار حاضران در جلسه قرار داد.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.