صفحه‌اصلی اخبار جلسه کمیته بیماری‌های خاص استان یزد برگزار شد: ارائه راهکارهایی برای رفع...

جلسه کمیته بیماری‌های خاص استان یزد برگزار شد: ارائه راهکارهایی برای رفع مشکلات دارویی بیماران هموفیلی

17
0
اشتراک‌گذاری

خاص پرس: جلسه کمیته بیماران خاص استان یزد با دستور کار بررسی و رسیدگی به مسائل و حل مشکلات دارویی بیماران هموفیلی با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی و موسسات استانی در دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد برگزار شد.

فخرالسادات خامسی هامانه، مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، در این جلسه با اشاره به مشکلات اقتصادی حوزه سلامت گفت: «هنگامی که مشکلات اقتصادی ایجاد می شود تنها بحث اقتصاد مطرح نیست، بلکه مباحث انسانی نیز مورد توجه قرار می‌گیرد».

در این جلسه که با موضوع کمبودهای اخیر در حوزه تامین داروی بیماران هموفیلی برگزار شده بود، عدم پرداخت مطالبات شرکت‌های پخش دارو دلیل اصلی این کمبودها عنوان شد. دبیر کمیته بیماران خاص استان یزد از از شرکت های پخش دارو خواست تادر شرایط کنونی و با توجه به نامه امریه ریاست جمهوری و وزارت کشور، زمان دریافت مطالبات خود را به شش ماه افزایش دهند و نسبت به توزیع و تحویل به موقع داروهای خاص بیماران همکاری لازم را داشته باشد.

از سوی دیگر به سازمان های بیمه‌گر استان نیز تاکید شد تا نسبت به پرداخت فرانشیز نسخ دارویی فاکتورهای انعقادی بیماران هموفیلی خارج از مهلت متعارف رسیدگی و اقدام شود.

در این جلسه که مدیرکل بیمه سلامت استان یزد، مسئول بیماری‌های خاص دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، مدیران چندین داروخانه این شهر و دیگر مسئولان ذی ربط حضور داشتند، مقرر شد تا معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی در خصوص ارسال سهیمه داروهای امن کمپلکس و فاکتور ۱۳ و توزیع سریع آن در داروخانه های منتخب پیگیری لازم را انجام دهد.

همچنین جهت کنترل هزینه و مصرف بهینه داروهای بیماران خاص، زین پس در خصوص فاکتورهای انعقادی، تحویل داروهای به بیماران هموفیلی به دریافت پوکه به همراه بارکد روی جعبه داروی مصرفی، منوط شود.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.