صفحه‌اصلی مهم ترین ها فاطمه هاشمی‌:ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا پیشنهاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود

فاطمه هاشمی‌:ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا پیشنهاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود

16
0
اشتراک‌گذاری

خاص پرس: افتتاحیه همایش علمی ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا امروز با سخنرانی فاطمه هاشمی، رئیس فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در این مراسم که روسا، مربیان و پزشکان هیات‌های ورزشی فدراسیون بیماران خاص استان ها شرکت دارند رئیس فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا با اشاره به تشکیل این فدراسیون با نظر مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: پس از تشکیل بنیاد امور بیماری‌های خاص در سال ۱۳۷۵ با نظر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، ورزش بیماران نیز در برنامه کاری قرار گرفت. این در حالی بود که در آن زمان حتی پزشکان هم آگاهی نسبت به ورزش بیماران خاص نداشتند.

فاطمه هاشمی با بیان اینکه در سال‌های اولیه تشکیل بنیاد امور بیماری‌های خاص، نخستین همایش ورزش بیماران خاص از سوی این بنیاد با حضور متخصصان برگزار شد گفت: همین همایش زمینه ساز طرح پروتکل‌های پزشکی برای بیماری‌های مختلف بود و حال شاهد هستیم هزاران بیمار خاص و پیوند عضو در سراسر کشور ورزش می‌کنند.

او با بیان اینکه در کشورهای توسعه‌یافته دنیا فدراسیونی مخصوص بیماران خاص وجود ندارد و بیماران خاص در کنار سایر ورزشکاران ورزش می‌کنند ابراز امیدواری کرد که در ایران نیز روزی این بیماران به فدراسیون مستقل نیاز نداشته باشند و در کنار سایر ورزشکاران تحت پروتکل‌های پزشکی خاص، امکان ورزش داشته باشند.

در این مراسم که امروز و فردا( ۲۲ و ۲۳ آذر) در آکادمی ملی المپیک برگزار می‌شود، متخصصان در مورد بایدهای و نبایدهای ورزش بیماران خاص سخنرانی‌هایی ارایه خواهند کرد.

هدف از برگزاری این همایش دو روزه ارتقای خدمات استاندار پزشکی به ورزشکاران خاص و پیوند اعضا در سراسر کشور است.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.