صفحه‌اصلی ورزش عملکرد هیات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا در خراسان جنوبی

عملکرد هیات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا در خراسان جنوبی

4
0
اشتراک‌گذاری

خاص پرس: فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا در خرداد سال ۱۳۹۳ شروع به کار کرد و چند ماهی پس از تشکیل این فدراسیون هیات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا استان خراسان جنوبی برنامه‌ریزی‌های خود برای جذب هر چه بیشتر بیماران این استان به مقوله ورزش را آغاز کرد و در این مدت سعی کرد تا با برنامه‌ریزی و تهیه و تدارک برنامه‌های مختلف بیماران خاص را در همه گروه‌های سنی به فعالیت و مشارکت در ورزش دعوت کند.

در ادامه گزارشی مختصری از فعالیت شش ماهه نخست امسال این هیات که در اختیار بنیاد امور بیماری های خاص قرار گرفته، آمده است:

* کلاس‌های ورزشی ترم بهار و تابستان، در رشته‌های دارت، تیر‌اندازی، پینگ‌پنگ، شطرنج و شنا به صورت منظم و مستمر برگزار شد.
* کلاس‌های اختصاصی افزایش آمادگی ورزشکاران اعزامی به مسابقات کشوری با حضور مربیان برجسته استانی در رشته‌های پینگ‌پنگ، دارت، دو و میدانی و شنا برپا شد.
*همچنین برنامه تماشای فیلم‌های منتخب سینماهای شهرستان بیرجند به صورت هفتگی (چهارشنبه هر هفته) برای ورزشکاران اجرا شد.
* هفتم اردیبهشت مراسم روز جهانی بازی‌های فکری در کافه فکر بیرجند به همراه انجام مسابقات فکری برگزار شد و به ورزشکاران جوایزی اهدا شد.
* ۱۲ و ۱۳ خرداد امسال، در راستای رقابت های استانی جام رمضان، رقابت های دارت، تیراندازی، پینگ‌پنگ برگزار شد.
* ورزشکاران استان به مسابقات کشوری پیوند اعضا در رشته‌های دارت، پینگ‌پنگ، دو و میدانی و شنا اعزام شدند سه نفر از ورزشکاران اعزامی مقام کسب کردند.
* اردوی فرهنگی ورزشی با حضور ورزشکاران هیات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا استان برگزار و برنامه‌های ورزشی و فرهنگی برای آنها اجرا شد.
* برنامه هفتگی حضور ورزشکاران در استخر شهید رضوی بیرجند به صورت رایگان جهت افزایش نشاط و شادابی آنها یکی دیگر از برنامه های این هیات ورزشی است.
* برنامه استانی جمعه های شاد به صورت یک هفته در میان و حضور ورزشکاران در کافه بیرجند و تمرین بازی فکری هم از جمله برنامه های حاشیه ای این هیات برای بالا بردن روحیه ورزشکاران است.
* ۲۶ شهریور ۹۷ مقام‌آوران استانی مسابقات کشوری پیوند اعضا با معاون سیاسی و اجتماعی استانداری دیدار کردند و تقدیر شدند.
* ورزشکاران استان به مسابقات کشوری دیابت در رشته‌های دارت، پینگ‌پنگ و شطرنج اعزام شدند و دو نفر از ورزشکاران اعزامی رشته های پینگ پنگ و دارت مقام کسب کردند.
* به مناسبت هفته تربیت بدنی مسابقات ورزشی در رشته دارت، شطرنج به صورت رده سنی آزاد برگزار و از نفرات برتر این مسابقات تقدیر شد.

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنیپ
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.