خانه اخبار جلوگیری از خونریزی در بیماران هموفیلی۱

جلوگیری از خونریزی در بیماران هموفیلی۱

2689
0

بیماری هموفیلی بر اثر نوعی اشکال در انعقاد خون به وجود می آید بنابراین بیشترین علائم در این افراد علائم خونی است که بیشتر از همه به صورت خونریزی های غیرطبیعی خود را نشان می دهد. پس شایع ترین علامت این بیماری، خونریزی زیاد و غیرقابل کنترل است.

اگرچه بیماری هموفیلی جزء بیماری هایی محسوب می شود که درمانی برای آن ها وجود ندارد، اما با این حال روش هایی برای مدیریت بیماری و اجتناب از خون‎ریزی وجود دارد.

۱٫ورزش:

انجام ورزش به صورت منظم برای حفظ وزن سالم بدن و بهبود وضعیت عضلات و نیز استحکام استخوان ها بسیار مفید است. بیماران هموفیلی باید از انجام ورزش هایی که احتمال آسیب به عضلات در آن ها زیاد است و نیز ورزش ها تن به تن و رزمی خود داری کنند. گزینه های ورزشی امن برای این افراد شامل : شنا، پیاده روی و دوچرخه سواری است.

۲٫اجتناب از مصرف برخی داروها:

بیماران مبتلا به هموفیلی می بایست، از مصرف برخی دارو ها که می تواند منجر به رقیق شدن خونشان بشود، خودداری کنند (داروهایی نظیر وافارین و هپارین).

آنها همچنین باید از مصرف زیاد برخی داروهای دیگر نظیر آسپرین و ایبوبروفن خودداری کنند. مصرف استامینوفن برای این بیماران بی خطر است.

۳٫سالم نگاه داشتن دندان‎ها و رعایت بهداشت دهان و دندان:

به منظور جلوگیری از نیاز به هرگونه عمل دندانپزشکی که می تواند منجر به بروز خونریزی‎های شدید بشود، تمیز کردن کامل لثه‎ها و دندان‎ها به صورت منظم، ضروری است.

دندانپزشک تان، می‎تواند توصیه هایی را به شما ارائه دهد تا به بهترین شکل ممکن بتوانید دندان ها و لثه های خود را سالم نگاه دارید.

۴٫انجام معاینات سالانه و واکسیناسیون منظم:

انجام معاینات سالانه در یک مرکز درمانی هموفیلی به منظور اطمینان حاصل کردن از اینکه بیمار تحت مراقبت کافی قرار دارد، ضروری است.

نیاز است بیمار مبتلا به هموفیلی به طور منظم برای عفونت‎های خونی تحت آزمایش قرار بگیرد و در مورد انجام واکسیناسیون هپاتیت A و B با پزشک خود مشورت کند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here